Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Návod na uložení tras do batůžku (mapy.cz)

Návod na uložení tras do batůžku (mapy.cz)


Zpět na informace

Vzhledem k tomu, že moderní doba si žádá moderní postupy, připravil jsem pro Vás jednoduchý návod jak uložit své trasy do batůžku, který lze následně využít v offline mapách v mobilu.

1. Otevřete si webovou adresu www.mapy.cz 2. V pravo nahoře si otevřete záložku MOJE MAPY a klikněte přihlásit (před tímto krokem je nutné mít účet na seznamu. Pokud máte mail, využíváte službu lidé apod. je to shodný účet a lze jej využít. V opačném případě zvolte první registraci.

krok1.jpg krok2.jpg

3. Otevřete si zaslanou trasu od vedoucího zájezdu (zkrácený odkaz bude vypadat jako odkaz níže), případně si můžete naplánovat vlastní trasu.

krok3.jpg

4. Klikněte na tlačítko ULOŽIT.

krok4.jpg

5. Zobrazí se dialogové okno, kde si danou trasu pojmenujte a zvolte adresář pro jeho uložení. Doporučuji si pro každou vícedenní akci vytvořit pro přehlednost vlastní adresář.

krok5.jpg

6. Opakujte bod 3 – 5 pro všechny vámi požadované trasy.

7. Uložené trasy se zobrazí v záložce MOJE MAPY, kde si můžete dané trasy organizovat (přesunovat, mazat, přejmenovávat apod.).

krok6.jpg

8. V mobilu v aplikaci mapy.cz provedeme přihlášení ke svému seznam účtu a klikněte na MÍSTA A TRASY. Provede se synchronizace všech vašich tras do mobilu pro offline použití. (v tomto kroku je nutné být připojený k internetu např. na WIFI nebo mobilní data).

krok7.jpg krok8.jpg

Tisk Tisk