Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Zhodnocení

Zhodnocení


Akce roku 2018, Pozvánka, Fotky

Velikonoční vycházka na Pohoř – zhodnocení

Nastalo Velikonoční pondělí a to je čas nesedět doma a vyrazit někam na čerstvý vzduch. Zvláště, když sluníčko tahá ven. Neseděli jsme ani my a vyrazili na letošní první výlet, který směřoval do Oderských vrchů.

Vlak nás dovezl na nádraží do Oder a dále už jsme museli po svých, nebo přesněji řečeno po modré turistické značce. První kilometr a půl byl v rovině na rozejití. Potom začalo stoupání v lesích na kopec Pohoř, na němž se nachází stejnojmenná obec. Minuli jsme několik chalup, kulturní dům, kostel, sklad dopravních značek a už byl konec obce. Necelý kilometr za vsí se nachází volně přístupná rozhledna Olšová, která byla také dnešním hlavním turistickým cílem. Je z ní kruhový rozhled k Bílovci, Veselskému kopci i Beskydům.

 

Dnešek měl ale ještě jeden cíl – splnit si jarní povinnost, a sice vyšmigrustovat přítomné turistky. Je to stejná klasika, jako každý rok. Zatímco jedni cestou urvou kus větve z jakéhosi jehličnanu někomu za plotem zahrady, jiní teprve na místě vlastního výkonu sundávají cenovku z předevčírem za tímto účelem zakoupeného tataru. Někteří se pro změnu přiznají, že jej hledali tři dny, aby neměli ostudu. Je to rok co rok jako přes kopírák. A za šmigrust následuje zasloužená odměna nejčastěji v podobě čokoládových vajíček nejrůznějších velikostí a náplní. Našly se však i takové hospodyňky, které se mohly pochlubit produkty vlastní výroby.

Po splnění povinností u rozhledny jsme pokračovali ještě chvíli po modré přes les k malé vodní nádrži Kletné. Tady jsme ji zaměnili za žlutou. Bylo potřeba projít celým Suchdolem až na nádraží. Cesta se vlekla, ale všichni to statečně absolvovali. Je pěkné, že tato akce si našla za několik let velkou oblibu. Ušli jsme 14 km a zvládl to i malý psík Bengi.

Ondřej Burel

Tisk Tisk