Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Ukliďme Česko – brigáda na Bílé hoře – zhodnocení

Ukliďme Česko – brigáda na Bílé hoře – zhodnocení


Akce roku 2018, Pozvánka, Fotky

Sněhy roztály, venku raší pupeny a to je čas pro velký jarní úklid. Své o tom vědí také kopřivničtí turisté, kteří se již podruhé zapojili do celostátní akce Ukliďme Česko – ukliďme svět. Termín byl stanoven na 7. 4. 2018 a byl dopředu uveřejněn nejen na našich stránkách, ale také v médiích, na stránkách celostátní akce, třeba v oblastním plánu akcí KČT, oblasti Moravskoslezské.

I v tomto roce jsme své aktivity soustředili na Bílou horu. Úklidem jsme zahájili okolí modré turistické značky k Váňovu kameni, kde jsme se rozdělili na dvě skupiny. První pokračovala po modré k Hrstkovu kameni a dále Hrstkovou cestou k rozhledně. Druhá skupinka směřovala přes remízek pod Hraničkami, kolem Kamenárky ke křížku u lípy a na vrchol Bílé hory. Poté pokračovaly obě skupiny k Markétinu prameni, kde byl konec.

 

A je to opravu pestrá paleta, co lidé v lese zanechají. Převažují nejrůznější obaly – PET lahve, rozkládající se zbytky igelitových tašek, papírky, sem tam plechovka od piva. Hitem letošního roku byly kusy polystyrénu. Ale našla se třeba i bota, dětská vanička a satelit. Nasbírali jsme celkem 11 pytlů odpadků.

Do letošní brigády se zapojilo celkem 41 účastníků, z toho 6 dětí. Zapojili se celé rodiny – rodiče s dětmi, prarodiče s vnoučaty. Celý rok chodíme do přírody a na hory a příroda nám hodně dává. Je pěkné, že alespoň jednou za rok jí to dokážeme vrátit. Ačkoliv pěkně bychom se k ní měli chovat na každé naší vycházce. Turista, to není člověk, který chodí po horách, protože i medvědi chodí po horách. Turista má přírodu rád. A každý turista je nejen milovníkem přírody, ale také jejím ochráncem.

Ondřej Burel

Tisk Tisk