Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Bludný – Čečetkov – zhodnocení

Bludný – Čečetkov – zhodnocení


Akce roku 2015, Pozvánka, Fotky

Letmý pohled do kalendáře naznačuje, že zima už je pryč. Se včerejším zatměním slunce odešla zima a přišlo jaro. Příležitost jako dělaná k zahájení turistické sezóny. Proto jsme v první jarní den v Hostýnských vrších vykročili do prvních společných kilometrů této sezóny.

Až do Bystřice pod Hostýnem jsme dojeli vlakem. Chvíle čekání na autobus na Troják nám zpříjemnil jarmark na bystřickém náměstí. A tak si každý koupil cosi do břucha. Své produkty tu nabízeli košíkáři, pekaři, řezníci, či výrobci ptačích budek a ručníků. Slavnostní přivítání účastníků a zahájení letošní turistické sezóny se odehrálo u památníku partyzánům na Trojáku.

A pak to začalo, vykročili jsme vstříc lepším turistickým zítřkům, které nás letos opět zavedou do několika pohoří a do několika zemí. Dnešní hřebenovku znají hlavně běžkaři. Na své si přišli i milovníci lanovkové turistiky, na Trojáku běžel ještě jeden vlek. Na hřebeni s dlouhým kruhovým rozhledem se naším prvním cílem stala rozhledna Maruška, postavená nedaleko meteorologické stanice. Bylo vidět nejvyšší vrcholy Hostýnských vrchů – Kelčský Javorník, Čerňava, Kyčera. Jižní obzor lemovaly Vizovické vrchy a Bílé Karpaty, na východ to byly Vsetínské vrchy. Bývá vidět i Radhošť, ale v tuto dobu nám nebylo přáno.

 

Všechny fotky ve fotogalerii zde

Pěknými výhledy jsme se kochali až na Bludný s košatým stromem tvořícím jeho z dáli viditelnou dominantu. Přes Čečetkov, kolem památníku Franty Belgičana jsme došli až do obce Lázy, kde už za plotem zahrádek kvetlo jaro. Šel jsem tu už vícekrát, ale poprvé, co byla otevřená i hospoda. A tady jsme zelenou značku vyměnili za čevenou. Do Valašského Meziříčí to bylo ještě kus. Z odpočívadla na Hůrce se otevřely pěkné pohledy do údolí Ozničky a Vsetínské Bečvy. Ani u památníku T. G. Masaryka v Piškové – sedle jsme nebyli poprvé. Do našeho cíle už se poté jen klesalo a klesalo.

Musím pochválit počasí, že vyšlo a slunce, že (vyšlo a) svítilo. Poděkování zároveň patří všem účastníkům, kteří dorazili a byli s námi. Třeba nás příště bude více. Pro začátek jsme urazili 21 km s převýšením 360 m.

Ondřej Burel

Tisk Tisk