- Oficiální stránky KČT Kopřivnice - http://www.kctkoprivnice.cz -

Výlet do Ostravy – halda Ema, Miniuni

Akce roku 2006, Zhodnocení, Fotky

Klub českých turistů Kopřivnice Vás zve

NA VÝLET DO OSTRAVY

obr2.jpg

Termín: neděle 4. června 2006

Sraz: 7:23 hodin na nádraží ČD v Kopřivnici zájemci o zlevněnou hromadnou jízdenku sraz nejpozději v 7:15 hod.

Program: Celou trasu je možno absolvovat pěšky. Od hlavního nádraží půjdeme k Nové radnici (asi 2,5 km), kde vyjedeme výtahem na vyhlídkovou věž. Pak přejdeme k Sýkorovu mostu, a po nábřeží řeky Ostravice dojdeme k výstavišti na Černé louce, kde se mj. nachází areál Miniuni s dětskými atrakcemi, Mořské muzeum Ostrava, i restaurace. Zde je možno putování ukončit a strávit den v této lokalitě a okolí, a případně vyčkat na návrat výpravy k haldě Ema.

Ostatní mohou pokračovat s vedoucím akce hned na Slezskoostravský hrad. Po prohlídce hradu půjdeme zpět kolem Černé louky (opět možnost zůstat v areálu) na haldu Ema (asi 5 km). Cestou se zastavíme v malém muzeu Keltičkovy kovárny (zde je dobrovolné vstupné) s exponáty o dobývání uhlí ve Slezské Ostravě a fundovaným výkladem správce muzea (náš příchod je objednán v době 11 – 12:30 hod.). Po prohlídce haldy Ema a výhledu z ní se vrátíme na Černou louku, kde si můžeme prohlédnout areál Miniuni a další atrakce dle zájmu. Zde si také vyzvedneme účastníky, kteří by se rozhodli neabsolvovat trasu na haldu, a kteří by měli zájem o společnou cestu zpět k hlavnímu nádraží.

návštěva vyhlídkové věže Nové radnice v Ostravě

dospělí – 20 Kč
děti, důchodci 10 Kč
rodina (2 děti + 2 dospělí) 40 Kč

areál miniatur Miniuni na Černé louce

dospělí 70 Kč
děti, důchodci 35 Kč
rodina (2 děti + 2 dospělí) 150 Kč

mořské akvárium na Černé louce (pavilón Z)

dospělí 30 Kč
děti, důchodci 20 Kč

pěší túra na haldu Ema

Přesuny po městě možno uskutečnit pěšky, nebo trolejbusem MHD.

Návrat: Účastníci se zájmem o společnou jízdenku v 16:28 vlakem z hlavního nádraží (nebo dle dohody a počasí v jinou dobu), jinak individuálně.

Vedoucí akce: ing. Vladislav Kadlec, tel. 732 634 188