Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Zimní výstup na Radhošť 2019 – zhodnocení

Zimní výstup na Radhošť 2019 – zhodnocení


Akce roku 2019

K období Vánoc a přelomu roku patří mnoho tradic. Pečeme cukroví, zdobíme stromeček, smažíme kapra, lijeme olovo a nový rok vítáme bouřlivým ohňostrojem. Do tohoto ranku bychom mohli zařadit také turistické tradice; mezi několik pochůzek v období svátků patří také poslední šlápota roku. A jak jsme starý rok zakončili, tak nový rok začínáme. Už po několikáté patřila první sobota po novém roce Zimnímu výstupu na Radhošť, jehož pořadatelem je KČT Valašské Meziříčí.

Letošní ročník byl přímo pohádkový. Předešlého dne a noci nasněžilo několik centimetrů čerstvého sněhu. Naštěstí jsme nešli první, takže cesta byla trochu prošlapaná. Navíc nás předbíhala řada běžkařů, kteří se účastnili Lyžařského přejezdu nejvyššími vrcholy Beskyd. Nejpěknější pohledy jsou na zasněžené smrčky v poslední pasáži před sedlem. Poslední kilometr na vrchol byl po hřebeni, kde trochu foukalo a nechyběla ani mlha. Nemohli jsme nepozdravit pana Altrichtra v kapli sv. Cyrila a Metoděje a zazpívat s ním u klavíru několik koled. I to je nezbytnou součástí naší pouti na Radhošť. Potom už přišel čas na zaslouženou polévku na chatě. Účastníci výstupu získali pamětní list a ti, co byli už třikrát, tak získali i odznak.

Letošní účast za náš oddíl byla rekordní – přišlo osm lidí a to i navzdory zimnímu počasí. Tak zase za rok, sejdeme se na Radhošti.

Ondřej Burel

Tisk Tisk