Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Halda Ema – zhodnocení

Halda Ema – zhodnocení


Akce roku 2019, Pozvánka, Fotky

Jaro už je na dohled a tak se nám nechtělo sedět doma. Zvláště, když už se v polovině března dělá venku hezky. Letošní první výlet nás však zavedl na trochu netypickou lokalitu – do Ostravy. My turisté rádi chodíme do přírody a na hory, ale proč bychom jednou nemohli zamířit do džungle velkoměsta? Pohyb skupiny po našem krajském městě a doprava nejrůznějšími dopravními prostředky vč. rychlíku a tramvaje značky Stadler v sobě obsahuje neskrývaný adrenalinový zážitek.

Pěší část našeho ostravského dobrodružství začala u Divadla Antonína Dvořáka. Po lávce přes Ostravici naše trasa pokračovala ke Slezskoostravskému hradu, kostelu sv. Josefa a na konci zástavby se dostala do lesů Haldy Ema. Že Ostrava nejsou jen dlážděné chodníky, jsme si uvědomili v závěrečných serpentinách pod vrcholem. A výstup se opravdu vyplatil. Výhledy z této „ostravské sopky“ byly skutečně daleké – od Slezských Beskyd v Polsku, hřeben od Javorového přes nejvyšší vrcholy Beskyd až ke Starému Jičínu a Kelčskému Javorníku. Na severozápadě byly ještě zasněžené vrcholky Vysoké hole a Pradědu s vysílačem.

Naše skupinka sestoupila zpět do města k Sýkorovu mostu a zájemci o daleké výhledy neodmítli ani výstup na věž Nové radnice. Tady si člověk uvědomí, jak je Ostrava krásně zelené město. Potom už si šel každý svou cestou a nastal rozchod. U pomníku Věry Špinarové jsme si zazpívali „Tenkrát na západě . . .“ a potom už si šel každý svou cestou.

Ondřej Burel

Tisk Tisk