- Oficiální stránky KČT Kopřivnice - http://www.kctkoprivnice.cz -

Spišská Magura, Belianské Tatry, Polské Tatry – trasy

Akce roku 2019, Pozvánka

Náhradní program: Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo na změnu programu dle situace a podmínek.

Ždiar: Od letošní sezóny tu funguje kabinová lanovka ze Ždiaru na hřeben s o rok starší Stezkou v korunách stromů. Poblíž se nachází rozhledna. V letní sezóně tu většinou jezdí Vláčik Maguráčik, který spojuje všechna místa rozsáhlé obce včetně Monkovy doliny. Ve Ždiaru se nalézá i Izba ľudových tradic. Pro ty, co si nelajznou túry, je veřejnosti otevřena Belianská jeskyně v Tatranské kotlině, odkud vede 9 km cyklostezka na koupání do Belianského rybníka ve Spišskej Belej. Začátkem srpna začínají rodinné Medvedie dny, ale i Tatranské kulturní léto.

Za deštivého počasí doporučuji termální koupaliště Vrbov. Při vysokých letních teplotách doporučuji Vyšné Ružbachy. Blízko se nachází Stará Ľubovňa, kde se nad řekou Poprad už více než 7 století vypíná hrad. Na hradě návštěvník pozná, jak žila šlechta, a ve městě v muzeu se seznámí se zvyklostmi v měšťanském domě. V podhradí je třetí zajímavá expozice. V roce 1985 tady byl pro veřejnost otevřen skanzen, čili muzeum lidové architektury.

Zakopané: něco pro městské turisty. Prohlídka města se skvostnou goralskou architekturou. Hlavní atrakcí města je ulice Krupowska plná obchůdků a stánků. Na jejím dolním konci je obří trh a pouť a zároveň dolní stanice lanovky na Gubalovku. Zpáteční jízdenka stojí 21 zlt. Z jejího vrcholu (1120 m n.m.) je panoramatický pohled na Tatry. Na Gubalowku lze dojít po značené turistické trase. Uprostřed Krupowky najdete obří ruské kolo, které obsluhují Češi. Za vidění stojí i muzejní dům, který stojí na střeše. Najdete ho nedaleko autobusového a vlakového nádraží, respektive rovnoběžně pár desítek metrů od hlavního prospektu Krupowky. Zajímavé jsou místní kostely, ať již historické dřevěné kostelíky, anebo s moderní architekturou.

V případě dotazů na trasy prosím kontaktujte O. Machovkého na tel. 776 105 450 nebo e-mail: oldrich.machovsky@seznam.cz.