Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Fulnek, Dolní Nový Dvůr zhodnocení cyklovýletu

Fulnek, Dolní Nový Dvůr zhodnocení cyklovýletu


Akce roku 2014, Pozvánka, Fotky

Kdy přijde září, je najednou vude plno práce. Zemědělci sklízejí brambory, vinaři mají vinobraní, učitelé učí na plné obrátky. Jen ti turisté u dlouho tesknili po nějaké společné vyjížďce za humna. A tak koho svrběly ruce, mohl nastartovat svého oře s přehazovačkou a vyrazit. Našlo se osm šílenců, odhodlaných objevit dosud neobjevené kouty našeho okolí.

Vyrazili jsme na Bartošovice a přes oderskou nivu a kolem zámku v Kuníně pokračovali a do Suchdolu nad Odrou, kde byla taková první trinkpause. Byla potřeba, jelikož za ní začínala série několika větších a menších stoupání na Kletné a Jestřebí. Vše bylo ovšem korunováno zaslouženým sjezdem až na náměstí ve Fulneku. U mostu na břehu Husího potoka je oblíbeným místem cukrárna, kterou jsme samozřejmě nemohli minout.

 

Vechny fotky ve fotogalerii zde

Další cesta nás zaváděla alejemi na Lukavec, cestou se otevíraly daleké rozhledy k Beskydům, na západní straně jsme nepřehlédli ani Veselský kopec, jeden z našich loňských cílů. Jen škoda horší dohlednosti. Z Lukavce nás jedno opravdu krásné stoupání dovedlo a k větrnému mlýnu německého typu v Dolním Novém Dvoru. Měli jsme štěstí, že jsme minuli skupinku na čtyřkolkách, která měla zrovna půjčený klíček. Cesta z mlýna do údolí Bílovky se však díky množství větších kamenů nezapíše do zlatého fondu cyklostezek.

A zase přišla jedna občerstvovací zastávka a to hned vedle nádraží v Bílovci v tenisovém a squashovém klubu s Budvarem a Pardálem. Někteří si dali 2 x půl pizzy, někteří polévku a ostatní alespoň chmelovou polévku. Každému, co jeho jest. Potom už naše šlápoty směřovaly přes Studénku, Sedlnice a do Příbora. Nelze ještě pominou pauzu u aleje k Josefovu dubu, kde měli všichni za úkol dojíst poslední zbytky svačiny.

Výlet se vydařil, počasí vyšlo, nikdo nebrblal a všichni vše ujeli bez nutnosti šlapat kopce vedle bicyklu. A ujetou vzdálenost 83 km můžeme označit jako chvalitebnou. Ale tu stovku jednou dáme!!!

Ondřej Burel

Tisk Tisk