Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Brno, město študáků – zhodnocení

Brno, město študáků – zhodnocení


Akce roku 2014, Pozvánka, PoznámkyFotky

Když jedno člověk vystuduje v Brně, tak se pak do něho chce pořád vracet. Nejinak tomu bylo i v případě naší rodiny. A tak výprava byla zaměřena na procházku jak po známých místech, tak po místech, která jsou nějakým způsobem spojena s našimi studentskými léty.

Po příjezdu na hlavní nádraží jsme vyrazili rovnou do ulic – nejprve ke Kapucínům a na Zelný trh s kašnou Parnas. Delší zastávka byla u Staré radnice a v jejím průjezdu. Kdo neviděl draka a kolo, nebyl v Brně. Uličkou Václava Havla jsme se dostali do Denisovým sadům na Petrově, odkud je krásný výhled na velkou část Brna – od nádraží, k výstavišti, Kohoutovické sídliště, ale také na kopce blíže centru – Žlutý kopec a Špilberk. I tam jsme zamířili, protože výhledy ze „Špilasu“ jsou „fakt hustý.“ A byly ještě „hustější,“ protože vzduch byl řídký a dohlednost daleká. Královo Pole, Hády, komín Maloměřické teplárny, Lesná nebo údolí Svitavy byly nepřehlédnutelné.

Jaro je na jihu Moravy už v plném rozpuku. Kvetou parky a sady po celém Brně, kvetou stromy, kvetou záhony, kvetou i truhlíky za okny měšťanských domů. Slunce zalévá centrum paprsky pozitivní energie, která se přenáší na všechny členy naší poměrně početné výpravy. Na každém rohu je nějaká kavárnička a lidí v sobotních ulicích postupně přibývá. Po společné prohlídce jsme zašli na cosi dobrého do břucha k Zelené kočce a posléze na kávinku s moučníkem.

I zpáteční cesta nám uběhla docela dobře, z vlaku bylo vidět hodně – vysokoškolské koleje v Brně – Komárově, letiště v Brně – Tuřanech, Mohyla míru na Prackém kopci, Pálava a brontosauři v parku u Vyškova (tedy pokud to některým zrovna neuniklo). Závěrem bych chtěl poděkovat všem šestnácti účastníkům a účastnicím, ať už členům, či nečlenům, protože den byl jako stvořený pro návštěvu Brna, tak proč toho nevyužít.

Ondřej Burel

Tisk Tisk