Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Zimní výstup na Radhošť – zhodnocení

Zimní výstup na Radhošť – zhodnocení


Akce roku 2013, Pozvánka, Fotky

Není špatné počasí, je jen špatné vybavení (oblečení). Toto si řekli všichni (čtyři) účastníci první turistické akce našeho oddílu v tomto roce, jehož cílem byl 1129 m vysoký vrchol Radhoště. Ze stanoviště skibusu u házenkářského hřiště jsme dojeli k restauraci Ráztoka v Trojanovicích. Pozdravili jsme i Honzu Klegu, místopředsedu naší oblasti, který zrovna vyrážel na běžky.

 

Všechny fotky ve fotogalerii zde

Naše skupinka ovšem použila jiný přesunový prostředek – vlastní nohy, někdy i ruce, pokud to bylo potřeba v kluzkém terénu. Po zelené značce na hřeben se počasí změnilo hned několikrát – od nijak, přes déšť, sníh s deštěm až po sníh. Severní vítr může být krutý, ale ke stolům restaurace horského hotelu Radegast nefičí. Ba právě naopak, vhod přišla nějaká ta polévka pro zahřátí bříšek a taky nějaká tekutina, aby bylo co potit. Další část cesty už ale nebyla tolik náročná.

Hřebenová trasa – nejfrekventovanější v Beskydech, je plná míst dalekých rozhledů, kde jsme viděli jen díky ovcím. Pak už je tu jen Radegast, Cyrilka a z mlhy už se nořily první objekty na Pustevnách. Ojediněle nás zastihly i mírné poryvy větru (podle vzoru mírné stoupání). Ti, co měli hlad, cosi pojedli v kolibě a po Knížecí cestě se vraceli na Ráztoku. Usmálo se na nás i Sluníčko. Zkrátka nám to vyšlo. Ještě, že jsme nehnípali doma, mohlo by nás to mrzet.

Ondřej Burel

Tisk Tisk