Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Po stopách Toulavé kamery

Po stopách Toulavé kamery


Akce roku 2013, Pozvánka, Fotky

Neděle 10. 2. 2013

Krásné zimní ráno, teplota –5°C, pod nohama snížek – asi tak 5 čísel, a my, turisté z Kopřivnice, vyrážíme v 8:35 hodin od Penny marketu naproti benzínové pumpě do Příbora na naši akci “Po stopách Toulavé kamery“ na výstavu „Kůra, lýko, choroše, tráva, kořeny, pařezy“. Je nás 12.

Jdeme pomalu – vychutnáváme si to. V 9:40 jsme před muzeem, v 9:55 po zakoupení vstupenek jsme už na výstavě s průvodkyní, která nám vše vysvětluje a provází nás po výstavě. Je na co se koukat, a hlavně výklad stojí za to. Vidíme přístřešek z větví a listí, výrobky z lýka – provazy, čepice z choroše, panáčky ze šišek, dýmky z keřů, výrobky z travin, přípravek na rozdělávání ohně bez použití sirek nebo jiných zapalovadel. Vidíme Ötziho obuv, vyrobenou repliku obuvi z kůže a slámy, co se našla u pravěkého lovce z doby 3 000 let př. n. l. Tuto obuv si restauratéři vyzkoušeli i při chůzi, jak jsme se dozvěděli od průvodkyně. Čepice z choroše, které jsme si vyzkoušeli i my, byly lehké, a určitě v nich chodili lidé, kteří jsou na zimních obrázcích Josefa Lady. Odborný výklad, možnost se na vše zeptat, tak to nemělo chybu.

Všechny fotky ve fotogalerii zde

Nakonec se této naší akce zúčastnilo 16 lidí, mimo dalších návštěvníků této výstavy, kteří přišli individuálně. V 10:45 se loučíme s průvodkyní a maximálně spokojeni se ještě pomalejším tempem po stejné trase vracíme do Kopřivnice, kam ve 12 hodin přicházíme zpět k Penny marketu, odkud jsme ráno na tuto akci vyrazili.

Co dodat na závěr. Původně jsem uvažoval a i v plánu našich akcí jsme měli návštěvu včelařského muzea v Chlebovicích. Ale z důvodu nemoci, nebo málo účastníků přesuneme tuto akci na jiný termín. O jmenované akci jsem se dozvěděl z pořadu České televize Toulavá kamera a hned jsem na to reagoval zjištěním, kdy je výstava otevřena, do kdy trvá, a další věci. No a pak už nezbývalo než vyrazit. Spokojení účastníci této akce mi dají za pravdu, že se nám tato akce vydařila. Našlapáno asi 10 km.

Zapsal vedoucí této akce J. Poruba

Tisk Tisk