Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Na kole do Bartošovic a na Bílov

Na kole do Bartošovic a na Bílov


Akce roku 2013, Pozvánka, Fotky

21.4.2013

Po letošní dlouhé zimě už se většina z nás těšila, až poprvé sedne na kolo. A také jsme byli natěšení, že zase společně vyjedeme poznávat krásy našeho okolí. Pro začátek jsme zvolili něco nenáročného bez kopců a namířili si to směrem do Poodří.

Vyrazili jsme směrem na Paseky a Borovské rybníky přes vrch Písková, odkud je kruhový rozhled k Beskydům, Příboru i na Prchalov. Kolem řeky Sedlnice jsme projeli téměř celou obec stejného jména, do prvního cíle, Bartošovic, to bylo co by dup. V centru vsi nalezneme několik pamětihodností – kostel s farou a zámek, u něhož se nachází nevelký zámecký park. V něm roste naprosto nepřehlédnutelný Josefínin platan, který je největším platanem na území ČR a pamatuje úctyhodných 170 let. Další zastávka u Bartošovických rybníků již byla s občerstvením, protože někteří by bez piva mohli zkolabovat.

 

Všechny fotky ve fotogalerii zde

Druhým cílem byla rozhledna na Bílově. K ní jsme se museli trochu vymotat přes Butovice, závěrečné stoupání ovšem budilo menší deja vu, alespoň pro nás, kteří jsme byli na Šumavě. Ale nakonec jsme vyjeli všichni. Ani nevadilo, že rozhledna byla otevřena až od 14 h, protože i z jejího okolí je téměř kruhový rozhled na Beskydy, k Bílovci a do Poodří. Oč byl náročnější výjezd, o to více jsme si vychutnali sjezd až k restauraci s chovem koz a slepic. Zpátky jsme jeli po hlavní cestě na Příbor a přes Prchalov a Paseky opět zpátky do Kopřivnice. Přestože někteří dnes seděli po zimě na kole poprvé, tak jsme zvládli docela slušnou porci 53 km. Výletu se zúčastnilo 8 cyklistů.

Ondřej Burel

Tisk Tisk