Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Křídlo – Hrad – zhodnocení

Křídlo – Hrad – zhodnocení


Akce roku 2013, Pozvánka, Fotky

Už celý měsíc jsem se těšil, až přivítám naše turisty na prvním jarním výletu. Ze začátku to však vypadalo, že místo vítání jara se budeme loučit se zimou. Krajinu téměř po celou dobu až do Hlinska pod Hostýnem halil bílý koberec. Od zastávky v Hlinsku nás nejprve provětral pěkný fukec, který přišel jako by od někudy ze Sibiře. Stejná situace byla na posledních dvou kilometrech z Přílep do Holešova.

 

Všechny fotky ve fotogalerii zde

Prvním cílem byla zřícenina hradu Křídlo. Z nepříliš rozsáhlých ruin, připomínající tak trochu náš Šostýn, zůstalo akorát základové zdivo paláců a hradní cisterna. Celou dobu jsme šli po modré turistické značky, která vedla kolem studánky, Stiborové boudy a pod vrcholem Lysiny až na Hrad. V tomto případě ale nehledejme na vrcholu žádnou kulturní památku. Své jméno získal vrch podle skalních útvarů na vrcholu, které svým tvarem připomínají hradní cimbuří. Odsud cesta již pozvolna klesala až do Přílep. U Lesní kaple Panny Marie před vesničkou už bylo celkem slunečno a prosvětlovala i modrá obloha. Několik z nás si ještě odskočilo do zámeckého parku v Přílepech. Chtělo by to přijet tak o měsíc později, abychom viděli zámeckou zahradu v plném rozpuku.

Z Přílep do Holešova to bylo po silnici. Přálo nám štěstí a všichni jsme se společně setkali v jedné hospodě. Většina z nás si našla chvilku podívat se na náměstí a zámek. Pak už nás čekala cesta domů.

Byl to nakonec první jarní výlet. Na nenáročnou trasu srovnatelnou s kopci kolem Kopřivnice vyrazilo 14 lidí.

Ondřej Burel

Tisk Tisk