Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Brigáda na Naučné stezce

Brigáda na Naučné stezce


Akce roku 2013, Pozvánka, Fotky

27. 8. 2013

Je úterý ráno, 8:00 hodin, a 16 brigádníků vyráží po rozdělení úkolů na vytyčené trasy k úklidu naučné stezky okolo Kopřivnice. Z těchto 16 brigádníků je 8 členů KČT Kopřivnice a 8 dalších ze stacionáře Kopretiny z Vlčovic. Ti už se na úklid a sbírání odpadu dokonce těší. Ještě společná fotka a už se jde na věc.

Rozdělujeme se na čtyři skupiny a začínáme sbírat odpadky, které určitě do lesa nepatří. Kromě papírů, pet lahví, lahví od různých alkoholických i nealkoholických nápojů, skleněných lahví, různých hadrů, jsou také z lesa od Červeného kamene přinesena i železná kamna. Jak se tam dostala a kdo je tam donesl, to by mne teda zajímalo, ale nejen mne, ale i brigádníky z Kopretiny, kteří je přitáhli k lyžařské chatě, kde bylo jedno z míst svozu odpadů firmou Slumeko. Druhým místem byla rozhledna v Kopřivnici. Odpadky byly vysbírány v okolí této stezky i několik metrů od ní. Nejvíc odpadků bylo nasbíráno v okolí rozhledny, prostě tam, kde se pohybuje nejvíc návštěvníků. Míň už na Okružní cestě, kde skoro nikdo nechodí, ale všude něco takoví „masňáci“ nechali, místo toho, aby to donesli do kontejnerů ve městě. Prostě nepoučitelní, a druzí aby to za ně uklidili, a to zdarma na úkor svého času. Vždyť dokonce někteří brigádníci potom šli i na odpolední směnu.

Takže od začátku. Termín brigády byl domluven s Městským úřadem v Kopřivnici v předstihu víc než dva měsíce dopředu, možná i víc. Na našem webu i v nástěnkách uveřejněno víc než týden dopředu. Taky bylo domluveno předání igelitových pytlů na sběr odpadu, a rukavic pro brigádníky, které si vyzvedávám v půl osmé v uvedený den na Odboru životního prostředí. Taky domluveny pro brigádníky oplatky za ochotu při sběru odpadu.

Co dodat? Stezka je vyčištěna, odpadky vysbírány, nasbíráno víc jak 6 pytlů odpadu. Nezbývá, než říci poslední věc. Taky chodím na túry a do přírody, ale odpadky si vždy odnáším s sebou a nic nevyhazuji do přírody. Takže děkuji svým jménem všem, kteří se brigády zúčastnili, a nejen já, děkuje i les, že je opět čistý.

Zapsal J. Poruba, organizátor této akce

Tisk Tisk