Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Běžky Bílá – zhodnocení

Běžky Bílá – zhodnocení


Akce roku 2013, Pozvánka, Fotky od M. Kubalce, Fotky od O. Burela

Kdyby mi před měsíce někdo oznámil, že někdy budu organizovat výlety pro běžkaře, a že to někdy znamená leden 2013, myslel bych si, že dotyčný vypil patrně nálev z lysohlávek v množství větším než malém. Leč situace se změnila. Nakonec se změnila i lokalita a místo do Makova a na Javorníky jsme zamířili skibusem na Bílou.

Od hotelu Pokrok jsme vyrazili kolem sjezdovek směrem na Žarovjanku a odsud dále na Javořinku, kde je rozcestí. Tady jsme opustili jeden z okruhů a pokračovali směrem na Samčanku. Kolem potůčku Šustkuly jsme stoupali na Rožnovský vrch a přes Lučovec následoval sjezd do Mezivodí. V restauraci Ondrášův dvůr byl čas na přestávku. Restaurace je pěkná, ale obsluha dost vázne. Museli jsme se několikrát připomínat, abychom vůbec byli obslouženi.

Zpět na Bílou jsme pokračovali po okruhu, kde jezdí desítky a stovky lidí. Je to takový běžkařský Václavák. Po počátečním stoupání následoval traverzový přesun a pěkný sjezd k loveckému zámečku v Bílé. Ještě nám zbyl i čas na zasloužené pivo v Pokroku.

Jsem rád, že jsme letos opět s turisty vyrazili na běžky. Někteří z nás jsme sice strávili spoustu času na zemi ve sněhu, mnohdy i nedobrovolně. I při účasti čtyř lidí to byl pěkný výlet za čerstvým vzduchem a pohybem. Urazili jsme 22 km při převýšení 450 m.

Ondřej Burel

Tisk Tisk