Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Andrlův chlum – zhodnocení

Andrlův chlum – zhodnocení


Akce roku 2013, Pozvánka, Fotky

KČT Kopřivnice chodí na výlety u různých příležitostí, kupříkladu takový Den dětí. Během toho letošního jsme zavítali opět na pomezí Čech a Moravy. Dojeli jsme až do Ústí nad Orlicí, kde začala naše pouť kolem křížové cesty s kapličkami na vrchol Andrlova chlumu. Vycházka je náročná asi tak, jako když jdeme z Kopřivnice na vrchol Bílé hory. Snad jen s rozdílem, že na „Bílce“ není chata. Protože byl den dětí a v Ústí se jde dálkový pochod, tak potkáváme spoustu mladých rodin s dětmi a také cyklisty, kteří se rozhodli potrápit kolo na silnici.

Zájemci, kterým by se snad mohla zdát trasa příliš krátká, měli možnost odbočit k Poustevníkově studánce. V jedenáct jsme byli u chaty na „Andrlíku,“ jak říkají místní, a protože se blížit čas oběda, tak jsme dali někdo polévku, někdo i cosi většího a zapíjelo se to pivem, kafem a jinými komoditami. Už na ochozu rozhledny jsem zaregistroval, že obloha je nějak nízko a mohla by spadnout, což se také stalo. První kapky nás dostihly ještě před Řetovou. Nedalo se svítit. Bylo potřeba změnit původní plány. Místo cesty lesem směrem ke Kozlovu, kde bychom všichni vypadali jako zaměstnanci Svazu jednotných vepřínů a drůbežáren, pokračovali jsme po silnici až do Třebové.

 

Všechny fotky ve fotogalerii zde

Na nádraží jsme přišli asi dvacet minut před odjezdem jednoho z očekávaných spojů. To bylo tak akorát na jedno rychlé pivo. Zpáteční cesta utekla nezvykle rychle. Ale ve vlaku bylo dobře, tam jsme totiž dohnali společenskou část, dojídali a dopíjeli zbytky. Přece to nepovezeme domů. Ačkoliv nám počasí tentokráte nepřálo, opět se ukázalo, že na vlakové výlety jezdí jen opravdu skalní příznivci turistiky. Výletu do Českomoravského mezihoří se zúčastnilo 11 lidí.

Ondřej Burel

Tisk Tisk