Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Na kole do Srdce Beskyd – zhodnocení

Na kole do Srdce Beskyd – zhodnocení


Akce roku 2012, Pozvánka, Fotky

16.9.2012

V polovině září ještě není taková zima, aby se nedalo sednout na kolo a vyrazit do přírody. Své o tom vědí ti, kteří sedli na kolo a vyrazili do Beskyd. A nejelo se jen tak někam, ale rovnou do „Srdce“ našeho pohoří, jak se alespoň nazývá hotel postavený v minulém století v Podolánkách.

Prvním cílem byla restaurace Na Maraláku, kde byla první občerstvovací stanice. Měli jsme velké štěstí, že zrovna otevřeli. Kafe s rumem nám sice nenalili, ale na kratší oddych a doplnění tekutin to stačilo. Byl před námi sjezd do Kunčic k dřevěnému kostelíku, odkud vedla cesta kolem „Zámečku,“ „Ptačího domu“ a přes golfové hřiště rovnou ke studánce v Čeladné. Tu známe většinou při cestě ze Smrku. Jak jsem zjistil, řada lidí na druhém největším vrcholu Beskyd vůbec nebyla!!! A důvod? – není tam hospoda. Ale nechme Smrk Smrkem. Na Podolsky vede cesta údolím Čeladenky kolem skalních výchozů a štěrkového řečiště. Kdo zažil mírná stoupání šumavská, pro toho byla tahle trasa hotovou labutí písní. A ti, kteří na Šumavě nebyli, si holt mákli.

 

Všechny fotky ve fotogalerii zde

Sjezd údolím ze Srdce Beskyd trochu komplikoval protivítr. Pokračovali jsme traverzovou cestou kolem Kozince a Malé Stolové až do údolí Bystrého potoka nad Trojanovicemi. Některým to zřejmě přišlo málo, tak si chtěli vyjet na Stolovou. Na Maraláku jsme se opět všichni sešli a dali si obědovečeři v podobě bramboráku na několik způsobů.

Nakonec ještě vysvitlo sluníčko. Byl to takový pěkný podzimní den a už se těšíme za měsíc na další cyklovýlet.

Ondřej Burel

Tisk Tisk