Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Hospůdko, hospůdko malá

Hospůdko, hospůdko malá


Akce roku 2012, Pozvánka, Fotky

Pátek 7. 9. 2012

Trochu netradičně jsme pojali tuto akci, kterou se vždy snažíme zpestřit náš turistický život. Tak především – kdy tuto akci udělat, kde, bude o ni zájem? Po několika domluvách a rozhodováních je nakonec zvolen termín pátek 7. září. Teď ještě zajistit hospůdku nebo restauraci a vymyslet nějaký program.

Obcházím a zjišťuji, jak a v kterých restauracích zajistit posezení pro turisty, zároveň aby se dalo ve venkovních prostorách opékat špekáčky a jiné laskominy. Buď nevyhovuje to, nebo ono, někde nemají venkovní prostory. Nakonec se rozhoduji pro restauraci „Pod kaštany“. S personálem je domluven čas konání této akce, bude se jednat o venkovní posezení. Ohniště tam je, jen je třeba donést a připravit dřevo k opékání a založení ohně.

V tu chvíli mě napadají myšlenky, jak vhodně skloubit opékání a zároveň procházku po okolí. Je vytvořena pozvánka v patřičném předstihu, kde se zájemci o tuto akci dozvědí, že sraz bude již v 15:30 u Penny marketu naproti Zimnímu stadionu v Kopřivnici.

Je 15:35, když skupina 14 účastníků po mém přivítání odchází kolem učiliště k Husově lípě. Odtud se vydáváme dvěma směry na Bezručovu vyhlídku. Někteří jdou přímo k ní, starší a méně zdatní obcházejí po části Naučné stezky po mírném stoupání k cíli této procházky.

 

Všechny fotky ve fotogalerii zde

A už stojíme pod vyhlídkou. Jedná se o dřevěnou rozhlednu nebo vyhlídku, jak chcete, postavenou firmou Daniel Stryk. S výškou 13 metrů a 20 centimetrů, slavnostně otevřenou 15. srpna letošního roku za přítomnosti asi 200 lidí. Teď je 16:05 a my stojíme pod vyhlídkou. Je opravdu pěkná a stojí za to na ni vystoupit a pokochat se pohledy na naše okolí. Na rozhlednu nakonec vystoupilo všech 14 účastníků. Z nich byli předtím na této vyhlídce i se mnou jen tři účastníci, ostatní měli teď svou premiéru. (Fotky z tohoto otevření)

Je nádherný, krásný den, promenádujeme se jen tak v tričkách, kocháme se. Ale čas kvapí, a tak ještě posbírat a vyčistit les od větví a připravit se k odchodu, a už jdeme směrem k restauraci Pod kaštany. Každý nese nějakou větev, kus dřeva či větvičku, i děti se zapojily. V 17 hodin už připravuji a zapaluji oheň ve venkovních prostorách, kde už sedělo plno našich kamarádů – turistů, známých, ale i neznámých lidiček. Přijíždějí manželé Drlíkovi s kytarami, kteří nám přislíbili účast a hraní na této naší akci. K nim se přidává pan Slovák s harmonikou a již se ozývají známé i méně známé písničky, začínáme zpívat a bavit se.

Je nám fajn. Vytahuji flašku a nalévám po kalíšku calvadosu na narození vnučky. Začínají se připravovat špekáčky a masové výrobky a je fajn. Někteří odcházejí, větší část přichází, ale zdravé jádro kolem 51 lidí si to užívá až do 22:25, kdy se loučíme a rozcházíme se do svých domovů.

Co dodat na závěr? Všichni, kteří se zúčastnili, si to moc pochvalovali. Krásný den, pohoda, klídek, tabáček, pivo teklo proudem, i nějaká ta štamprle byla, všichni v pohodě, usmívali se, zpívali, bavili se. Jsem velmi rád, že se akce povedla a zároveň i líbila. Nezbývá mi než poděkovat manželům Drlíkovým a panu Slovákovi za jejich hru na hudební nástroje a těšit se na další posezení v příjemné atmosféře.

Zapsal vedoucí akce J. Poruba

Tisk Tisk