Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Cyklovyjížďka na Starý Jičín – 29. 4. 2012

Cyklovyjížďka na Starý Jičín – 29. 4. 2012


Akce roku 2012, Pozvánka, Fotky

Poslední dubnovou neděli letošního roku proběhla první cyklovyjížďka uspořádaná naším klubem. Je sice pravda, že v minulosti bychom našli nějaký ojedinělý případ, kdy skupinka turistů vyjela na bicyklu, nicméně tady můžeme hovořit o naprosté ojedinělosti, která je již zapomenuta a promlčena. Cyklovyjížďku na Starý Jičín můžeme směle považovat za počátek cykloturistiky v našem oddíle.

Impuls pro uskutečnění dnešní akce nepřímo poskytla Šárka Benišová, která pořádá zájezd na Šumavu a to jak pro pěšáky, tak pro cyklisty. Protože všichni cítíme jakousi potřebu se „rozšlapat“ a „sjezdit,“ dohodli jsme, že ještě před srpnovým výletem proběhne několik menších jednodenních motivačních výletů. Cílem prvního z nich byla zřícenina hradu na Starojickém kopci.

 

Všechny fotky ve fotogalerii zde

Příroda je mocná čarodějka a na konec dubna nám připravila třicetistupňová vedra a vítr. Ale nenechali jsme se zastrašit a vyrazili po nedělním obědě z Bubla City ranče přes kostelík sv. Kateřiny a Rybí do Nového Jičína, kde jsme otestovali cyklostezku. Bylo znát, že né všichni jsou po zimě rozježdění, někteří připouštěli, že na kole neseděli několik let. Proto bylo potřeba odpočívat častěji, než jsme předpokládali, např. u nemocnice. Služeb lékařského zařízení však nebylo třeba.

Za Loučkou začalo stoupání. Největší perla ovšem čekala na samotném konci. Na vrchol Starojického kopce tak nakonec vyjeli všeho všudy dva cyklisti, ostatní své dopravní prostředky vytlačili. Z hradních ochozů se otevíral kruhový rozhled na Beskydy, Hostýnské vrchy, Poodří, věže Cementu Hranice i Oderské vrchy s vysílačem na Veselském kopci u Oder.

Přejme si, aby vyjížďky v sedle kola bylo stále více a aby se i tento typ výletů usídlil v našem programu. Závěrem bych chtěl poděkovat všem 11 účastníkům, kteří sedli na kolo a šlápli do pedálů.

Ondřej Burel

Tisk Tisk