Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Cyklovýlet Kozlovice

Cyklovýlet Kozlovice


Akce roku 2012, Pozvánka, Fotky

20.5.2012

Během naší druhé cyklovyjížďky jsme zavítali do údolí Ondřejnice. Od kopřivnického Kulturního domu nás pěkná cyklostezka vyvedla přes průmyslovou zónu, kde zatím končí. Původní plán předpokládal pokračování po silnici, ale znalci místních poměrů nám poodhalili. Prý tudy v budoucnu povede cyklostezka kolem Lubiny. A tak místo uhlazeného asfaltu se naše skupina vydala vstříc dobrodružství po nevýrazné pěšině loukou po kolena v pampeliškách. Tudy jsme skutečně jeli poprvé.

Travertinová kaskáda v Tiché byla první plánovanou zastávkou. Jak se ukázalo, nebyl jsem jediný, který tady byl poprvé v životě. Další zastávky byly až v Kozlovicích. Nejprve bylo potřeba překonat rozvodnici, rozuměj kopec. Proti proudu Tichávky jsme dojeli na konec obce, kde pro některé začala pěší turistika. Většině se ale podařilo táhlejší stoupání zdolat bez jediného kroku, míjíce u cesty malou kapličku. Za odměnu se všem otevřel kruhový rozhled na Ondřejník, Radhošť a okolní kopce.

 

Všechny fotky ve fotogalerii zde

Do Kozlovic to šlo samo. Krátká zastávka v kozlovickém pivovaru a následně mlýn, který je pro cyklisty jako dělaný. Odkládáme kolo, přiměřené množství svršků, zatímco obsluha plní sklenice různými, samozřejmě nealkoholickými, nápoji. „Mohli bychom jet,“ namítl někdo u stolu s prázdnými sklenicemi. A tak jsme jeli . . . asi 10 minut . . . do další hospody. Naše výprava měla vskutku sportovní náplň.

Jedli a pili jsme tak dlouho, dokud neskončilo utkání o bronzovou medaili na hokejovém šampionátu. Hokej byl dohrán, pivo dopito, jeli jsme dál.

Ještě krátké osvěžení u studánky Kopčanka a kopřivnické komíny jsou na dohled. Další cyklovyjížďka je za námi a už plánujeme další výlety. Ten nejbližší bude už za měsíc do Poodří.

Ondřej Burel

Tisk Tisk