Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Vítkovská padesátka

Vítkovská padesátka


Akce roku 2011, Pozvánka, Fotky

Sobota 7. 5. 2011

Mototuristická akce

Začnu od začátku. V loňském kalendáři turistických akcí, když jsem pátral, kterou z akcí navštívit, jsem objevil 10. ročník Vítkovské padesátky v září 2011. Do našich akcí na rok 2011 jsem tuto akci zařadil a já jsem si vzal na starost zorganizování této akce. Ale jak jsem později zjistil, tato akce se kryje s naším pochodem Lašskem – Valašskem, a tak místo podzimní měním termín na jarní Vítkovskou padesátku na 7. 5. 2011.

Získávám informace z e-mailu od paní Obertové z Vítkova a 1. 5. dáváme na vědomost našim členům i nečlenům z Kopřivnice a blízkého okolí, na jakou akci se chystáme, kde se mají přihlásit a způsob dopravy – zda chtějí jet vlakem nebo auty, a do kterého data se přihlásit. Někteří se mi hlásí telefonicky, jiní e-mailem, některé oslovím sám. Nakonec je nás sedm a domluvíme se, že pojedeme dvěma auty.

V sobotu v 6:50 vyjíždíme v jednom autě. Jsme tři – já, Karel a Michal – řidič auta. Zajedeme ještě pro kamaráda Jirku a jedeme ke komerční bance v Kopřivnici, kde už čeká druhé auto s děvčaty, která se této akce z našeho klubu zúčastní – Alenou, Lenkou, a jejich kamarádkou Věrkou, která přijela až z Neratovic. Po pozdravení se v 7:05 vyjíždíme. Vypadá to dnes na pěkný den – a taky byl. Po 8. hodině jsme ve Vítkově na náměstí Jana Zajíce. Zaparkujeme auta. Vystoupíme, přivítáme se. Já nabídnu štrúdl, který jsem sám upekl (prý byl dobrý). A jak řekla Alča, překvapil jsem je, protože „že by chlapi něco upekli, s tím nepočítala“, a tak sama donesla nějaké svoje buchty, na kterých jsme si pochutnali.

Je 8:15, jdeme na Městský úřad, odkud je start. Zaregistrujeme se, zvolíme si trasu 22 km, když je tak nádherně, zaplatíme startovné 30 Kč. Dostaneme bonaquu, tatranku, propozice pochodu. Já se přivítám s paní Obertovou a panem starostou a předám na startu přihlášky a kontakty na akci „Poslední puchýř“ 17. – 20. 11. 2011, kterou pořádáme, a v 8:30 vyrazíme. Vůbec se nehoníme, vychutnáváme si krásnou krajinu, okolí Vítkova, fotíme, bavíme se. V 10 hodin přicházíme do Kaménky, dáme si svačinku, ke slovu přišly i vynikající buchty Alči a je nám fajn. Sluníčko krásně hřeje, ale fouká i dost vítr, ale nám se šlape krásně. Jak říkám, nádherné počasí.

Přicházíme ke Švamlovu mlýnu, je 11:58. Zde si dáváme pauzu na občerstvení (nějakou polévku, něco k pití), a ve 12:30 hodin pokračujeme dál. Ve 12:58 přicházíme k poutnímu místu Panny Marie ve skále. Kontrola zde byla do 12 hodin, posvačíme, dáme si razítko z hotelu, a ve 13:45 odcházíme s Jirkou sami jako poslední, když ostatní vyrazili už dříve. Ve 14:47 přicházíme ke kontrole Klokočově u kostela, dostáváme razítko a jdeme dál. Pohodová partie lidí, krásný den, i místo pro odpočinek na louce se našel, to jsme si libovali. Mezitím kolovaly bonbóny a cukrovinky od našich děvčat, ale to se již blížíme k cíli do Vítkova.

V 16:30 jsme v cíli. Zajdeme si na zmrzlinu, posedíme, necháme se vyfotit, že jsme tady, dostáváme pamětní list a v 17 hodin se loučíme a odjíždíme z této krásné akce do svých domovů. Karel s děvčaty jede ještě na slavnost do Kunína, ale my s Jirkou a naším řidičem Michalem jedeme bez zastávek přímo domů, kam přijíždíme v 18:05.

Co podotknout? Trasa vedená krásnou krajinou s názvem „Přes dva okresy“. Dvakrát jsme sice málem zakufrovali (výraz pro zabloudění) – jednou z důvodu vykácení stromů, jednou, že značka v poli nebyla moc zřetelná, ale zase navíc jsme viděli krásné rybníčky, úžasné stromy. Jen jedna věc nás mrzela, že na kontrole u Mariiny skály byla kontrola do 12 hodin a pak znovu až od 14 hodin a my jsme přišli zrovna v období mezi tím. Razítko jsme si dali, ale až z jiného místa. Pořadatele jsme na to v cíli upozornili. Věřím tomu, že děvčata měla toho celkem dost, ale zase jsme šli pohodovým tempem, dobrá parta, tak co nám chybělo. Domluvili jsme se, že když nebude zájem ze strany ostatních, tak se těchto akcí budeme zúčastňovat třeba individuálně. Jen mě mrzí, co to dá lítání, vyřizování, aby lidé byli spokojeni a přišli na takovou akci. O to víc si vážím těch, co se této akce zúčastnili, jen ať nikdo neříká, že „se nic neděje, není kam jít, tady v okolí že to známe“ a podobné řeči. Vždyť jen kousek za humny je tak krásně. A nádherné počasí, 18°C, sluníčko, a 80 účastníků pochodu mi určitě dají za pravdu.

Zapsal vedoucí akce J. Poruba

Tisk Tisk