Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Pochod „Po stopách Zdeňka Buriana“

Pochod „Po stopách Zdeňka Buriana“


Akce roku 2011, Pozvánka, Fotky

Sobota 23. 4. 2011

Tak nádherné počasí v dubnu, jaké jsme chytili letos, nebylo podle meteorologů posledních 30 let. Je tady sobota 23. 4. 2011, kdy před 7. hodinou ráno opět vše připravujeme k již 5. ročníku pochodu „Po stopách Zdeňka Buriana“ od Šustalovy vily. Vše připraveno a nachystáno.

Od 7:30 do 9 hodin máme uvedeno start pochodu. Zatím nikdo, až kolem 8. hodiny se scházejí první zájemci, kteří se chystají vyrazit s burianologem Alešem Durčákem na slibovanou vycházku s besedou o životě tohoto vynikajícího malíře – našeho rodáka. Zájemců přibývá pomalu, skoro mám obavu, že nikdo další ani nepřijde. Nakonec se pochodu zúčastnilo 29 účastníků, z toho 25 jich vyšlo s panem Durčákem až v 8:20 hodin. Všechny zúčastněné přivítám, popřeji všem krásný den, a už mohou vyrazit s panem Durčákem, kterému jsem předal slovo.

 

Všechny fotky ve fotogalerii zde

V 9:10 to na startu sbalíme a odcházím společně se svými kamarády stejnou trasou do Štramberka. Skupinu s panem Durčákem potkáváme pod jeskyní Šipkou v Národním sadě. Docházíme k jeskyni, kam za chvíli dorazí i hlavní skupina. Dostávají speciální razítka k této akci z kontroly, které slouží jako doklad k pozdějšímu slosování. Odcházíme do Štramberku do infa Relax Print a počkáme na hlavní skupinu. Před dvanáctou hodinou proběhne slosování za přítomnosti Mgr. Průši z firmy Relax v podhůří Beskyd – nejmladší členky tohoto pochodu vylosují po třech šťastlivcích z řad mužů, žen i dětí, kteří navíc mimo občerstvení na startu vyhrávají ještě nějakou drobnost, a to vesměs hrníček s emblémem Štramberku a poukaz do solné jeskyně. Devět účastníků, kteří byli vylosováni, je velmi spokojeno.

Po 12. hodině se rozcházíme do svých domovů. Závěr? Nádherný den, teplota 22°C, sluníčko, květiny, báječná atmosféra, co víc si přát? Snad jen to, že nás pořadatele mrzí, že přišlo tak málo lidí, přitom bylo tak nádherné počasí. Někteří z přítomných šli trasu s panem Durčákem třeba již po třetí a vůbec jim to nevadí, mnozí z přítomných ani nevědí, kdo to byl Zdeněk Burian. Trasa jen 10 km. Informovanost z plakátů, sám jsem lidi zval na tuto akci ať už osobně nebo e-mailem, a účast malá. Navíc jsme zkusili tuto akci uskutečnit v sobotu místo obvyklých nedělí a účast ještě menší. Nebude to spíš v lidech, že na akce už nechodí?

Zapsal vedoucí akce J. Poruba

Tisk Tisk