Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Noční pochod do Štramberku – 12. ročník

Noční pochod do Štramberku – 12. ročník


Akce roku 2011, Pozvánka, Fotky

Sobota 12. 2. 2011

Sobotní podvečer – Katolický dům před 17. hodinou. Začínají se scházet zájemci o naši další akci. Po přivítání všech účastníků a krátké informaci, že ještě sice není tma, ale to se změní, než dorazíme k cíli naší cesty, a tou je Hrstkova chata ve Štramberku, můžeme vyrazit. Je 17:03 hod., –1°C, po sněhu není ani památky, a tak šlapeme. Před cestou z Kopřivnice na Štramberk přes Hraničky někteří šlapou po asfaltové cestě, ale většina jde cestičkou přes pole. Povrch je přimrzlý, a tak se nám jde v pohodě.

K cíli naší cesty dorážíme po 18. hodině. Rozesazujeme se v chatě podle volných míst, než odejdou poslední návštěvníci – měl jsem zamluvenou restauraci. Začínáme si objednávat a bavit se mezi sebou. Já navíc všechny přítomné členy i nečleny informuji o konání dalších akcí našeho klubu. Vybírám peníze za zájezd, poslouchám názory a návrhy ostatních. K našemu stolu přizvu i správce Valašského království pana Harabiše, aby některým vysvětlil pomyslné hranice mezi Lašskem a Valašskem, rozdíl mezi Lachy a Valachy. Rozdělení mezi Slezskem a Moravou byl nám všem již dávno jasný, „Ostravica granica“ – to přece vyznačuje vše. Dozvíme se plno zajímavých věcí, některé známé, jiné míň.

 

Postupně docházejí i další, vládne dobrá nálada a pohoda. Některé přepadne i hlad, nebo to spíš byla chuť, a tak si dávají topinky s různými pomazánkami. I děti našich členek se baví, poskakují, vyhřívají se u kamen a domů se jim evidentně nechce. Do toho se pošťuchují, stále se smějí, užívají si mezi sebou i námi dospělými. Jak pokračuje večer, postupně se začínají účastníci rozcházet. Ten k televizi, někteří na oslavy, někteří uložit děti do pelechu. Po 20. hodině začíná jedna paní hrát na kytaru, ale to už je většina pryč, a i když mám rád písničky při kytaře a takové posezení, odcházím ve 20:30 s posledními dvěma účastníky domů. Začíná přituhovat, nakonec bylo –6 °C. Povídáním nám cesta velmi rychle utekla, a ve 21 hodin jsem už doma.

Tentokrát to nebyl žádný bouřlivý večer, ale jen takové posezení s přáteli. Popovídání si, vždyť některé jsem neviděl víc než půl roku. Dokonce přišli na tuto akci i noví členové a lidé, kteří byli na takové akci poprvé. Jenom jedna věc se nám podle pozvánek nepovedla, ale to ne vlastní vinou. Bylo to zimní táboření na Kamenárce ve Štramberku, kdy pořadatelé ať už z jakéhokoli důvodu přesunuli táboření do prostoru Libotína, a já jsem se o této změně dozvěděl až ve čtvrtek od kamarádky Radky, a to e-mailem. Pozvánky na noční pochod byly vyvěšeny dávno v předstihu, a tak jsem na tuto skutečnost upozornil účastníky, než jsme vyrazili.

Nakonec se na nočním pochodu sešlo 40 účastníků. Ke spokojenosti nám chyběl jen ten sníh. Vždyť noční Štramberk s Trúbou má vždy něco do sebe a rádi tam chodíme jen se tak podívat.

Zapsal vedoucí akce J. Poruba

Tisk Tisk