- Oficiální stránky KČT Kopřivnice - http://www.kctkoprivnice.cz -

Hospůdko, hospůdko malá

Akce roku 2011, Pozvánka, Fotky

Pátek 23. 9. 2011

Další z našich plánovaných akcí se uskutečnila v pátek 23. 9. 2011 – teď je 21:45 a postupně se loučíme a odcházíme z Bubla ranče v Kopřivnici, kde jsme až do této doby opékali špekáčky a jiné uzeniny. Teď je noc a před námi jen cesta domů. Někteří tam ještě sedí, ale většina už je doma nebo aspoň na cestě do svých domovů.

Co tomu vše ale předcházelo. Tato akce byla naplánovaná již na měsíc srpen. Teď je ale září a konečně ji můžeme uskutečnit. Tak v první řadě zajistit konání akce. Jako obvykle oslovuji majitele Bubla ranče Radima Kuboše a domlouváme se na některých termínech. Teď ještě zajistit hudbu – opět spoléhám na osvědčené manžele Karla a Jarku Drlíkovy. Navrhuji jim některé termíny, ale ani jeden jim nevyhovuje. Navrhují mi sami termín 23. 9. v pátek odpoledne, tak kolem 18. hodiny. Tak opět zpátky za majitelem Bubla ranče. Proti termínu nic nemá, má zde volno. Domlouváme se na začátku od 17. hodiny, kdy může dojít k opékání. Tak zase zpátky – volání manželům Drlíkovým, že tedy ano, akce se může uskutečnit, jestli mezitím jim něco do toho nevlezlo. Naštěstí ne, a tak zase zpátky na Bubla ranč dojednat osobně podrobnosti ke konání této akce.

A již se může vše rozběhnout – nejde to ovšem tak rychle. Domluvit se s Vláďou a Alešem Kadlecovými (vytvořit pozvánku, vytisknout, dát informaci i na náš web), a teď jen čekat, jak to dopadne. Vážení – omyl, mezitím se koná organizační výbor Posledního puchýře, kde členy štábu upozorňuji na konání této akce s tím, že příchozí budou uvědomněni, na kterých místech a v jakém rozsahu se s nimi bude počítat s jejich pomocí.

Pozvánky byly dány na web již 11. 9. a do nástěnek 12. 9., tedy v předstihu. Kdo chce, ten si čas určitě udělá a najde. Mimo to chystám ještě vycházku v délce 6 km (nejkratší trasa na Posledním puchýři) z důvodu, aby potencionální zájemci a organizátoři věděli, kde vůbec tato trasa povede a že není vůbec náročná.

Je tady pátek 16:00 hodin a na uvedenou trasu vyrážíme od Kulturního domu jen tři dospělí a dvě děti. Ještě, že je tak hezky. Teplota 22°C, dá se jít jen v tričkách – paráda. Před 17. hodinou docházíme k Bubla ranči. Zde už sedí většina účastníků a ostatní stále přicházejí. Mnozí přivádějí i své ratolesti, přicházejí i rodiny všech tří generací. A začíná se opékat, ovšem nejdřív jsem musel zapálit oheň a udělat hraničku, aby k opékání mohlo dojít. Mezitím vysvětluji členům našeho klubu, kteří ještě nebyli určeni do žádných skupin, kde budou pomáhat a co se od nich na uvedených místech bude očekávat. Takže opékám mezi posledními. Mezi časem dorážejí manželé Drlíkovi a začínají hrát na kytary. Snáší se večer, a tak se přesouváme dovnitř do restaurace, kde se pokračuje ve hraní a zpěvu známých písniček až do pozdních hodin.

Někteří přijeli na kole, většina přišla pěšky. Dokonce na tuto akci přišli i ti, kteří se našich zájezdů a výletů nezúčastňují, ale jak se jedná o takovou akci, bowling nebo výročku spojenou se zábavou, tak jsou tady jako na koni. Bavíme se, zpíváme, a je nám fajn. Jen kdyby tolik lidí jezdilo i na naše zájezdy, nebo se zúčastňovalo našich akcí. Vždyť nás nakonec bylo 46. Ale určitě to stálo za to.

Zapsal vedoucí akce J. Poruba