Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Promítání „Transsibiřskou magistrálou až do Vladivostoku“

Promítání „Transsibiřskou magistrálou až do Vladivostoku“


Akce roku 2010, Pozvánka

Pátek 26. 3. 2010

Dne 26.března 2010 jsem se zúčastnila promítání Lubomíra Šimůnka Transsibiřskou magistrálou až do Vladivostoku aneb Napříč velkou Rusí dvěma kontinenty. Promítání pořádal Klub českých turistů Kopřivnice a Dům dětí a mládeže v Kopřivnici.

Na promítání jsem se velmi těšila a to nejen proto, že sama jsem byla účastnicí toho zájezdu. Potěšující byl zájem široké veřejnosti, celkem se na naše zážitky přišlo podívat 63 zájemců.

Zájezd pořádala cestovní kancelář ČD Travel, s průvodcem nás „účastníků“ bylo 24. Celý zájezd trval 24 dní, projeli jsme cca 23 000 km vlakem, dostali se přes 9 časových pásem a rozhodně to nebyl zájezd jen pro milovníky vláčků.

Při cestě tam jsme absolvovali celodenní prohlídky měst Krakov, Kyjev, Moskva. Z Moskvy jsme pokračovali Transsibiřskou magistrálou do Vladivostoku (9 288 km) s dvoudenní zastávkou na Bajkale. Ve Vladivostoku jsme pobyli 3 dny, navštívili Ruský ostrov, Nachodku – nejvýchodnější bod zájezdu. Na zpáteční cestě jsme projeli trasu Vladivostok – Moskva bez přerušení (6 dní a 6 nocí).

Prezentace Lubomíra Šimůnka obsahovala naše videa a fotky z tohoto zájezdu. Lubošku, opravdu jsi to udělal báječně.

 

Víte, ono když se sejde parta sobě zatím neznámých lidí a absolvuje takový zájezd, je to vždy o štěstí. S odstupem času mohu konstatovat, že my jsme to štěstí opravdu měli. Jsou z nás přátelé, o tom svědčí i to, že na této prezentaci se nás účastníků sešlo devět, z toho nejdále přijeli z Českých Budějovic a Starej Ľubovni.

Rusko je opravdu země neomezených možností a nejlépe je o tom přesvědčit se na vlastní kůži. Navštívili jsme mnoho památek a muzeí, včetně Černobylského. Rovněž Ruský ostrov s bojovou technikou byl nezapomenutelný. Jako žena mohu potvrdit, že jsem se rozhodně nenudila, což potom pánové. Zážitků bylo opravdu mnoho. Devítihodinový časový posun nám dal taky zabrat. Vstávali jsem v době, kdy doma teprve uléháme. Poznali jsme místní lidi, jsou svérázní, ale hodně přátelští a kurňa taky nevypijou!

Velmi nás těšil zájem široké veřejnosti o tuto prezentaci a jestli bych měla odpovědět na otázku, zda bych tam jela znovu, mám jen jednu odpověď: Ano a moc ráda !!!

Zapsala Jarmila Pitoňáková, účastnice zájezdu.
Tisk Tisk