Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Pochod „Po stopách Zdeňka Buriana“ – 4. ročník

Pochod „Po stopách Zdeňka Buriana“ – 4. ročník


Akce roku 2010, Pozvánka, Fotky

Neděle 25. 4. 2010

Nádherné počasí – teplota okolo poledne 18°C, sluníčko svítí, paráda, na pochod jak stvořené, počasí jak má být. Počasí nám tedy vychází, ale ostatní už míň. Teda myslím počet účastníků. Na tak nádherné počasí jen 38 účastníků – to je opravdu málo. Z toho jen 5 dětí. Trasa 10 km, to je hračka. Informace o konání této akce vychází v předstihu v Kabelové televizi, v Kopřivnických novinách, v MF Dnes, v nástěnkách, v infocentru, na internetu i v celostátním kalendáři turistických akcí, posíláme známým e-maily, uvědomíme je telefony, ústně, víc se opravdu nedá dělat.

Každý účastník dostává trasu pochodu, může jít buď sám, nebo s burianologem panem Alešem Durčákem, vedoucím Muzea Zdeňka Buriana ve Štramberku, a to v 8 hodin. Jde s ním většina, 22 účastníků. Zbytek vyrazil už předtím nebo až potom. Já s kamarádem Liborem Vlachem jsem vyrazil až v 9:15 hod. Předtím jsem byl s dalšími dvěma členkami při organizování startu. Potom vyrazíme.

 

Všechny fotky ve fotogalerii zde

Kontrola na Šipce – speciální razítko k pochodu, jdeme dál. Dorážíme do cíle na náměstí ve Štramberku. Odevzdáváme v Muzeu Relax slosovatelný lístek. Dostáváme pamětní list a čekáme na účastníky, kteří docházejí s panem Durčákem.

Proběhne slosování. Tři muži, tři ženy a všech pět dětí dostane nějakou menší odměnu, jeden muž vyhrává hlavní cenu – krásnou publikaci o Štramberku.

Co dodat na závěr? Dorazili k nám účastníci až z Kostomlat v Čechách, Přerova, Opavy i odjinud. Jen jako obvykle z Kopřivnice minimum. I my pořadatelé musíme udělat pro příště drobné úpravy v organizaci. Ale počty účastníků víc ovlivnit nemůžeme.

Zapsal Josef PorubaTisk Tisk