Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Noční pochod do Štramberku

Noční pochod do Štramberku


Akce roku 2010, Pozvánka, Fotky

Sobota 6. 2. 2010

Je tady měsíc únor a s ním spojený již tradiční výšlap „Noční pochod do Štramberku“. A to již 10. ročník. Jako obvykle je třeba všechno domluvit a připravit. V neděli 31. 1. jdu na Hrstkovu chatu a zamluvím si chatu na sobotu 6. 2. od 18 hodin. Slečna u baru se mne ptá, kolik nás asi bude. Říkám, že nás může být až okolo padesáti. Moc jsem se nespletl. Bylo nás 43. Ptám se, co všechno nám můžou nabídnout – bude to nějaká polévka, guláš, pití. Ihned posílám tuto zprávu Vláďovi Kadlecovi, a v pondělí už se informace o této naší akci objevují jak na našem webu, tak v nástěnce a infocentru. Ještě poprosím naši členku J. Drlíkovou, jestli by nám nemohla zahrát na kytaru – dvě mají naštěstí k dispozici na Hrstkově chatě a mohou nám je zapůjčit.

Odchod je v 17:00 hodin od benzínové pumpy v Kopřivnici. Ještě pár telefonátů na upřesnění, kolik nás bude, kdy přijdeme, nakonec po telefonickém hovoru je nám přislíbeno 35 až 40 míst. Teď už jenom čekám, kolik nás bude. A už je tady sobota 6. 2 17:05 hod., a po přivítání účastníků dnešní akce vyrážíme na trasu. Je šero, ale když jdeme kolem zahrádek, už je tma. A než dojdeme k Hrstkově chatě v 17:45 hod., už je tma jako v pytli. Přivítám se s obsluhou Hrstkovy chaty. Místa máme zajištěna – vždyť už tady sedí naši kamarádi a přátelé.

 

Všechny fotky ve fotogalerii zde

Dáváme stoly a lavice dohromady, posedáme si, a už se rozproudí beseda, srší vtipy, veselé historky. Účastníci si začínají objednávat tu kyselici, guláš, dokonce byly některým členkám zhotoveny topinky se sýrem. To ale nebylo všechno. Hlavní zábava nás teprve očekávala. Mezitím jsem se stačil přivítat ještě s Tomášem Harabišem, zástupcem Valašského království.

Po občerstvení začínají manželé Drlíkovi hrát na kytaru. Zpíváme trampské písničky i lidovky. Ale to hlavní teprve přichází. Slečna od baru začíná s tanečními kreacemi, napřed na place mezi stoly, pak na pozvání Ferka a dalších našich členů, kteří připravili a dali k dispozici svůj stůl, vyskočí i na stůl a teprve to rozjíždí. Seskočí, přidá se k ní i náš člen Pepík Adamec, a mají úspěch. Pak ještě slečna předvede tanec se smetákem a kloboukem, a šou je hotová. Výborně jsme se bavili.

Postupně se rozcházíme. Pár nás odchází ve 21:55, někteří, ti zdatnější, odcházejí ještě později. Domů přicházím až ve 22:30. Ale jedno vím jistě, že se 10. ročník podařil.

Poznámka na okraj vedoucího akce. Již při samotné akci mi bylo řečeno, že účastníci se to dozvěděli dost pozdě, že by jich mohlo přijít víc apod. K tomu musím jenom podotknout – bylo to vyvěšeno včas na patřičných místech i na našich internetových stránkách, dokonce jsem si nechal od některých členů písemně potvrdit, že na akci přijdou. Poslal jsem pár zpráv, nakonec zdravé jádro přišlo, a jak mi později sdělili ti, co na akci byli, tak takový noční pochod ještě nezažili. Pohodový, plný překvapení (i když jsem žádné překvapení nechystal, ono to nějak vyplynulo samo od sebe, jak je vidět i z přiložených fotek). Krásný zimní večer – –5°C, romantický, osvětlený Štramberk, sníh pod nohama, správná parta lidí – takže za rok opět na shledanou.

Zapsal vedoucí akce Josef Poruba

Tisk Tisk