Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Javorník, Javorník …

Javorník, Javorník …


Akce roku 2010, Pozvánka, Fotky

Sobota 23. 10. 2010

Vyjíždíme ráno v 7.30 hodin od benzínové stanice v Kopřivnici malým autobusem. Další zastávky hotel, Palárna ve Štramberku a už se jede. V 8.45 jsme ve Velkých Karlovicích na točně autobusů nad restaurací Kyčerka a vyrážíme na trasu. Je pěkně, teplota okolo 6° C, sice zima, ale hlavně, že neprší.

Naším dnešním cílem jsou dva vrcholy, a to Javorníček a Malý Javorník z cyklu vrcholy Chřiby. V 9.28 jsme u ukazatele na Javorníčku, v 9.35 stojíme před kapličkou, kde dostáváme razítko do záznamníku “Vrcholy Chřiby“ a do svých vandrbuchů. Po orazítkování a povykládání s pořadatelkami odcházíme do sedla Přischlop, kde na odpočívadle posvačíme. Je zde napsáno “Zde to místo slouží lidem, ne prasatům“. Je 10.09 hodin, pak pokračujeme do sedla Bukovina, zde jsme v 11 hodin, máme fůru času a tak se ještě vydáváme na Stratenec. Je zde pomník obětem z 2. světové války, ale taky dřevěná rozhlednička, kterou ovšem musíme navštívit. To už vidíme i první poprašek sněhu.

 

Všechny fotky ve fotogalerii zde

Na vrchol dorážíme v 11.29, vyfotíme se i okolí, v 11.47 odcházíme – dost tady vyfukovalo. Ve 12.50 dorážíme na Malý Javorník, další razítko a další vrchol splněný. Potkáváme se zde se známými a přáteli a po svačince dorážíme po 14 hodině na chatu Portáš, tady už sedí někteří naši kamarádi, přisedneme k nim a ve vzájemné shodě spokojeni si dáváme něco dobrého k pití, nebo k jídlu, vesměs to byly halušky.

V 15.30 se zvedáme, ještě společné foto a míříme k chatě Kohútka. Ještě pár fotek, prohlídka a rozkoukání se po okolí a v 16.15 odjíždíme spokojeni do svých domovů. Cestou v autobusu si někteří i zazpívali a vesele dojeli domů. Po rozvezení všech účastníků končí naše cesta, je 17.45 hodin.

Co k tomu dodat? Byla to změna oproti původnímu plánu, ale troufám si říct, že změna k lepšímu, jak jsem konstatoval nejenom já, ale i ostatní. Vždyť plno účastníků malého autobusu zde bylo vůbec v tomto okolí poprvé a zdejší přírodu a končiny kolem neznali. I to počasí nám nakonec vyšlo a tak určitě nikdo nelitoval – snad jen ti, kterým to nevyšlo. Je jen škoda, že se zúčastnilo tak málo zájemců o tento zájezd, i když jsme informovali všechny formou na našem webu i našich dvou nástěnkách.

Zapsal vedoucí akce J. Poruba

Tisk Tisk