Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Hospůdko, hospůdko malá – 3.9.2010

Hospůdko, hospůdko malá – 3.9.2010


Akce roku 2010, Pozvánka, Fotky

Pátek 3. 9. 2010

Co dodat k této akci – není to návštěva hospody a opíjení se, jak si mnozí představují, ale jde o úplně jinou akci, a to je posezení s přáteli, pobavení se, domluvení se na další akce. Vím, že ne všem musí daný termín vyhovovat, ale nejedná se o zájezd ani o akci, kde je potřeba nahlásit počet účastníků, kteří se této akce zúčastní. Termín, že se o této akci účastníci dozvědí týden dopředu, podle mne stačí. Kdo má zájem, přijde, kdo ne, bude hledat výmluvu, proč nemohl, nebo proč a tak různě podobně.

Je tady pátek 3. 9. 2010. Sraz máme domluvený před prodejnou Krby a kamna na Sokolovské ulici na 17. hodinu. Jiný čas, jiná změna, ale jedná s o to, aby se všichni mohli seznámit s různými místy v našem okolí s konáním akcí. Přicházím k místu. Pár účastníků je tady. K pochodu dávám pokyn až v 17:10 hodin. Přivítám všechny zúčastněné, je nás celkem 9 i s dvěma dětmi, a vyrazíme.

 

Všechny fotky ve fotogalerii zde

Jdeme krátkou trasu podle toho, co jsem napsal do našich propozic, a to trasu, kterou chystám na „Poslední puchýř“ roku 2011. Nyní je to jen část zkrácené 6km trasy, a to 4 km. Jdeme kolem zahrádek nad Kopřivnicí, je nás devět a pes Dáša, na živé tvory nesmíme zapomínat. Vysvětluji všem zúčastněným různé zajímavosti na trase, s dětmi soutěžíme v hádankách a závodech, a tak v 18:10 jsme před cílem naší trasy, a to Bubla City Rančem v Kopřivnici. Ostatní, kteří nešli na trasu, už na nás čekají.

Sháním něco na podpal, dráty nebo klacíky na opékání špekáčků a klobásek. Díky spolupráci s majitelem panem Kubošem za chvíli plane oheň a vine se libá vůně z přinesených výrobků. Docházejí další a další naši členové, někteří přijíždějí na kolech, vládne dobrá nálada, pohoda. Já vracím peníze za zájezd do Českosaského Švýcarska a všem je fajn. Nakonec nás bylo 34 a pes Dáša.

Hraje se na kytaru, pobrukuje, ale hlavně bužíruje. Začíná se pozvolna vkrádat do těla chlad, a tak se přesouváme z volného prostoru do restaurace a pokračujeme ve zpěvu, hraje se na kytaru a je fajn. Já se společně s manželkou rozloučím se všemi účastníky ve 21:45 hodin a odcházím domů. Ne, že bych nezůstal, ale čeká mne zítra další akce našeho klubu, jejímž jsem vedoucím, a to akce z cyklu „Zde kráčela historie“. V kolik skončila tato akce, se dozvím určitě později, ale důležité je, že všem bylo fajn, a o to by mělo všem vedoucím těchto akcí jít.

Zapsal vedoucí akce J. PorubaTisk Tisk