Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Bezručova Moravice – 50. ročník

Bezručova Moravice – 50. ročník


Akce roku 2010, Pozvánka, Fotky

očima kopřivnického turisty

Sobota 3. 4. 2010

Vyjíždíme autobusem, který pro nás přijel v 6:15 k benzínové pumpě v Kopřivnici. Zájezd uskutečnil KČT Příbor a KČT Kopřivnice ve vzájemné spolupráci.

Ráno –1°C. Postupně se zastavuje u hotelu, na Palárně ve Štramberku, u Dallasu ve Štramberku, u Lidlu v Novém Jičíně, kde postupně přibíráme zájemce o tuto akci a už se frčí do Hradce nad Moravicí, kam přijíždíme v 7:30 hod., a odkud začíná start této akce. Každý z nás se rozhodne podle svých sil, možností, okolností, jestli chce navštívit ještě zámek a okolí Hradce nad Moravicí. Někteří čekají ještě na slavnostní zahájení, někteří se rozhodují. Všechno spraví koblížek a teplý čaj od pořadatelů. Nezbývá než se zaregistrovat, do vandrbuchů si narazit razítka k tomuto pochodu a vyrazit na trasy. Ještě přivítání se známými a organizátory této akce a již se vyráží na trasy.

Je 8:00 hodin. Začíná být krásně. Sluníčko začíná vykukovat a brzy i hřát. Kilometry nám krásně ubíhají, zvlášť ve společnosti dobrých přátel, nádherný den jak vymalovaný – pro pochod jak stvořený. Nádherná krajina a okolí, ať již kolem náhonu, Annina údolí, hradu Vikštejn, mám to tady rád a taky zde dost často jezdívám, ať už na pochody nebo jen tak. Příroda musí uchvátit snad každého.

 

Všechny fotky ve fotogalerii zde

Dorážíme do cíle. Je 15:15 hod. Vítá nás v areálu v Žimrovicích živá hudba, dostáváme pamětní list na památku, krajíc chleba se škvarkovou pomazánkou a je nám všem fajn. Posedíme, pohovoříme s přáteli – ale nezbývá než se rozloučit a v 16:05 hod. vyjíždíme spokojeni naším autobusem směr Kopřivnice, Příbor. Za hodinu už jsem doma.

Pár slov na závěr. Jak jsme se všichni shodli – 50. ročník se vydařil, neměl chybu. Mnoho našich turistů bylo na takové akci poprvé, nemohli si vynachválit. V Hradci snad byli všichni, Ale okolí – žimrovický splav, nebo Weishunův kanál a splav – tak to okolí není tak známé, a přitom je tam tak krásně.

Pohodoví a ochotní organizátoři. Jen jedna malá výtka. Vlastní značení od Anniny doliny kolem drůbežárny by šlo, ale místy trasa procházela směrem ke kontrole na Bukovině lesem a náletovými křovinami, která se snad mohla odstranit, nebo vést trasu o několik metrů jinde, ne přes mokřiny a tyto keře. Stačilo jen to trochu prořezat. Sám provádím značení pochodů a tak vím, že všichni by tohle uvítali, zvlášť když se chodí tato trasa každým rokem.

Jinak to ale nemělo chybu. Důležité je, že nám vyšlo počasí, akce se povedla, za což patří organizátorům poděkování. Takže někdy příště na shledanou.

Zapsal a poděkování vyjádřil Josef Poruba
Tisk Tisk