Oficiální stránky KČT Kopřivnice » 39. ročník pochodu „Poslední puchýř“ Vizovice

39. ročník pochodu „Poslední puchýř“ Vizovice


Akce roku 2010, Pozvánka, Fotky

Sobota 13. 11. 2010

Hodnotit, jak to probíhalo na startu, trasách a v cíli, není smyslem tohoto článku. To snad udělají jiní, nebo ti, co tam byli a zúčastnili se tohoto pochodu, si svůj obraz udělali. Já se zmíním o jiné věci, a to byl slavnostní večer a předávání štafety v Kulturním domě ve Vizovicích.

Slavnostní večer začíná v Kulturním domě v 19 hodin. Pět našich zástupců z KČT Kopřivnice přichází na slavnostní večer v předstihu, ale po příchodu do Kulturního domu vidíme, že je zde plno a stoly jsou z velké části obsazeny. Jsme v tričkách našeho KČT – vždyť máme jako organizace pořádající 40. ročník Posledního puchýře v Kopřivnici ve dnech 17. – 20. 11. 2011 přebírat standartu. Slavnostní večer zahajuje pan Vítek, předseda KČT Vizovice, a zároveň pořádající 39. ročníku Posledního puchýře. Všechny srdečně přivítá, v krátkosti se zmíní, že 39. ročníku se zúčastnilo 1300 účastníků, a přivítá a pozve na pódium skupinu Fleret a zpěvačku Jarmilu Šulákovou. Ta sice přichází o hůlčičce, ale nic to neubere na jejím věku – krásných 82 let, ale hlavně zpěvu. Vystoupení nemá chybu a je často odměňováno potleskem a bouřlivými ovacemi. V oddychovém čase, kdy si zpěvačka a skupina Fleret odpočinou od nadšených diváků, dochází ve 21 hodin k slavnostnímu předání a převzetí štafety. Jsme pozváni na pódium od předsedy KČT Vizovic pana Vítka – já jako zástupce KČT Kopřivnice, společně se mnou přichází také Josef Čigelský, zastupující Moravskoslezskou oblast. Pan Vítek pronáší proslov o předání štafety, pak hovoří předseda celého KČT pan Stráský, přeje hodně zdaru v příštím roce, potřese mi pravicí, a pan Vítek mi předává na polštářku královskou korunu, kterou mne dekoruje. Korunu si sundávám, pokládám na polštářek, a abych to zbytečně nezdržoval, pozvu všechny přítomné k nám do Kopřivnice na 40. ročník „Posledního puchýře“. Hovořím, že se budeme snažit o důstojné přijetí u nás v Kopřivnici, ale jedno jim zajistit nemůžeme – tak krásné počasí, na listopad neuvěřitelných 17°C. Nepršelo, nemrzlo, prostě paráda. Dále, že jim nemůžeme zajistit tak krásné vystoupení, jaké předvedla Jarmila Šuláková a skupina Fleret. Odnášíme si štafetu, polštářek a korunu ke stolu a dále sledujeme vystoupení skupiny Fleret a Jarmily Šulákové.

 

Všechny fotky ve fotogalerii zde

Zpěvačka a skupina se s námi loučí. „Ráda bych se s ní vyfotila“, říká Radka i ostatní. „To není problém“, říkám, a jdu za pořadateli a žádám je o společné focení s Jarmilou Šulákovou. Moc nadšeni nejsou, ale povolí mi aspoň rozhovor s ní. Požádám ji o vyfocení s KČT Kopřivnice, ochotně souhlasí, a tak jdu pro kamarády z našeho klubu. Vezmu i slavnostní korunu, vložíme ji na hlavu Jarmily Šulákové jako Valašské královny, je nesmírně ráda a my s ní. Pak jsme společně vyfoceni (fotky se báječně povedly). Jarmila nám přeje hodně štěstí, zdraví, pohody, pohladí nás, a tak se spokojeni loučíme. Tak to se nám povedlo.

Večer pokračuje dál při reprodukované hudbě až do 1 hodiny v noci, ale už teď začíná jednání s některými činovníky do pozdní noci, kdy se projednávají některé záležitosti jak s organizováním příštího ročníku, tak s dalšími účastníky, kteří už teď projevovali zájem o ubytování, program a další věci k 40. ročníku. Slavnostní večer pro nás pomalu končí, ale já už teď vím, že nás všechny organizátory čeká jenom práce, práce a zase jenom práce, abychom se ukázali v co nejlepším světle a nezklamali účastníky, kteří k nám na tuto akci přijedou. Hodně jsme už toho pro 40. ročník „Posledního puchýře“ udělali. Ne všechno se dá napsat, ale teď už to bude opravdu jen na nás, jak se s tím popereme. Proto bych chtěl i tímto článkem požádat o pomoc a spolupráci všechny naše členy i pořadatele, kteří se zatím moc neprojevili, o dobrou reprezentaci příštího ročníku, a hlavně ať si neuděláme ostudu.

Zapsal předseda KČT Kopřivnice a hlavní organizátor 40. ročníku „Posledního puchýře“ J. Poruba
Tisk Tisk