Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Poslední šlápota roku 2009

Poslední šlápota roku 2009


Akce roku 2009, Pozvánka, Fotky

Úterý 29. 12. 2009

Tradiční datum 29. prosince, kdy se koná naše závěrečná oficiální akce – Poslední šlápota roku, vyšlo tentokráte na úterý. Již dlouho předem jsem zvažoval cíl trasy. Původní návrh restaurace U Čechů v Příboře byl zamítnut z důvodu malé kapacity sálu, vybral jsem proto příborskou restauraci Mexiko, kde naše šlápota ještě nekončila. Při objednávání sálu vznikl nemalý problém – od každého účastníka akce požadovali 20 Kč za pronájem sálu. Vybrat nemalou celkovou částku z pokladny klubu by nebylo vhodné, už proto, že tradiční akce se účastní i nečlenové, vybírat od každého účastníka předem by asi také nebylo nejvhodnější, navíc by to asi dosti ovlivnilo účast. Po poradě na výboru a jednání s vedoucím restaurace se nakonec podařilo vyjednat pro tuto akci výjimku, a za pronájem sálu jsme neplatili.

Vzhledem k zamýšlené trase jsem zvolil za místo srazu u kavárny na sídlišti. Účastníci byli dochvilní, v 9 hodin už bylo prostranství před restaurací velice pěkně zaplněno, a tak jsem mohl přivítat účastníky akce, a nastínit trasu procházky. Počasí nám přálo, bylo opravdu krásné slunečné ráno, dopoledne ještě s teplotou mírně pod bodem mrazu. Vyrazili jsme přes sídliště Sever, přes most přes potok na most přes silniční a železniční komunikaci u Tesca, a vstoupili do místní části Luhy. Zde se k nám připojili další účastníci, celkově nás bylo 79, obdobně jako vloni.

V Lubině jsme přešli hlavní cestu na Příbor, a boční uličkou mířili k mostu ve Větřkovicích. Za ním jsme odbočili doleva a jediným prudším stoupáním k Haškovci. Tam se mi podařilo na druhý pokus zastavit celý průvod, a Aleš pořídil společnou fotografii účastníků akce. I přes veškeré úsilí však na ní bohužel nejsou všichni, někteří se příliš opozdili, někteří zvolili jinou trasu.

 

Všechny fotky ve fotogalerii zde

V nádherném dopoledni jsme pak volnou chůzí kráčeli k Příboru podél pravého břehu řeky Lubiny. V Příboře jsme přešli most, a po novém chodníku došli podél hlavní silnice k restauraci Mexiko. Obsadili jsme takřka celý sál, a objednávali si jídlo a pití. Byl jsem rád, že objednaných 50 gulášů našlo své uplatnění, zvolit správný počet 2 měsíce předem je vždy trochu riskantní. S potěšením jsem kvitoval, že na setkání dorazili také 2 účastníci s kytarou, a tak i díky nim se brzy rozproudila zábava. Na stoly jsme rozprostřeli i cukroví z domova, nedalo se uniknout ani doneseným štamprlím. V závěru akce se rozběhla i taneční zábava za zpěvu a hudby účastníků akce.

Po 14. hodině se první účastníci pomalu začali rozcházet, další skupiny kolem 15:30 hod. Někteří vlakem, autobusem, rodinnými taxíky, ale i pěšky. Doufám, že se akce povedla, a že účastníci akce byli spokojeni. Trasa byla nenáročná, asi 7 km, počasí krásné, měli jsme i dost nových účastníků, mezi nimi i malé děti.

Zapsal vedoucí akce Vladislav Kadlec

Tisk Tisk