Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Pochod „Po stopách Zdeňka Buriana“ – 3. ročník

Pochod „Po stopách Zdeňka Buriana“ – 3. ročník


Akce roku 2009, Pozvánka, Fotky

Neděle 26. 4. 2009

Neděle a pochod? No proč ne. Ono je jedno, jestli je sobota nebo neděle – vybrat termín rok dopředu není vůbec jednoduché. Jaké bude počasí, zda přijdou účastníci – běžné starosti pořadatelů. Proč neděle. Samé proč. Protože soboty bývají obsazené (výšlapy, pochody, zájezdy, práce na zahrádkách), je toho opravdu hodně, tak zkoušíme neděli.

Do počasí se trefíme – je nádherně, okolo 23°C, sluníčko svítí. Počasí na pochod přímo stvořené – nebe bez mráčků. Jediný pochod v okolí, ale přesto se nepodaří přilákat turisty na tuto akci, i když jako pořadatelé jsme udělali maximum. Zúčastnilo se jen 48 účastníků, a to jsme informaci o konání této akce dali do všech možných periodik, nechali vylepit plakáty, rozdávali pozvánky, upozorňovali známé.

Start v 7:30 hod. od Šustalovy vily v Kopřivnici do 9:00. Každý účastník po zaregistrování a zaplacení startovného dostává malé pitíčko, oplatek a slosovatelný kupón, na který v cíli pochodu může vyhrát zajímavé a opravdu hodnotné ceny. Účastníci byli rozděleni do tří kategorií – muži, ženy a děti. V každé kategorii jsou vylosováni vždy tři výherci, kteří dostávají dárkový balíček od Šmíra Print, kteří jsou sponzory tohoto pochodu – navíc jeden hlavní výherce získá večeři do hodnoty 1000 Kč od této společnosti. Takže určitě stálo za to se tohoto pochodu zúčastnit. Navíc všichni účastníci pochodu dostali plno pěkných razítek, jedno k tomuto pochodu jsme na kontrolním stanovišti použili poprvé. Dále krásný pamětní list, ale hlavně radost z pohybu, pochodu, krásného počasí, setkání s přáteli – to nemělo chybu.

 

Všechny fotky si můžete prohlédnout ve fotogalerii zde

V 8:00 hod. vyráží zájemci o výklad na trasu s burianologem panem Alešem Durčákem v počtu okolo 40, což je naprostá většina. Tento člověk, vedoucí Muzea Zdeňka Buriana ve Štramberku, ví o tomto malíři, našem rodáku, snad úplně všechno. Jeho zajímavá přednáška přímo v místech, která jsou spojena s činností tohoto malíře, musí zaujmout snad každého. Účastníci pochodu s průvodcem celou trasu, která měřila necelých 10 km, to s jeho odborným výkladem „zmákli“ za 3,5 hodiny.

Ještě pár zajímavostí k pochodu. Ve čtvrtek před pochodem si ověřuji, že je vše v pořádku – při této příležitosti navštívím i Šustalovu vilu, a od vedení tohoto muzea se dozvím, že v neděli 26. 4. bude muzeum pro veřejnost uzavřeno z důvodu vypnutí elektrického proudu. Tato informace mě šokovala (termín nelze změnit ani přeložit, jsou vytištěny plakáty, pozvánky). Nakonec se domluvíme, že pochod uskutečníme i za ztížených podmínek bez elektrického osvětlení.

Druhá věc – sehnat pořadatele na zajištění pochodu. Po telefonickém obvolávání se i to nakonec podaří. A tak 3. ročník dopadl tak jak dopadl.

Závěr – nezbývá mi než poděkovat panu Aleši Durčákovi za odborný výklad, panu Průšovi ze Šmíra Print Relax za zajištění všech věcí k tomuto pochodu a za sponzorování akce, vedení Šustalovy vily za poskytnutí prostor muzea, paní Richterové, pracovnici této vily, že se nám věnovala, a všem organizátorům za pomoc při této akci. Takže v příštím roce na viděnou při dalším ročníku.

Zapsal Josef Poruba

Tisk Tisk