Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Noční pochod do Štramberku – 14.2.2009

Noční pochod do Štramberku – 14.2.2009


Akce roku 2009, Pozvánka, Fotky

Sobota 14. února 2009

Je 17:03 a vycházíme od Katolického domu v Kopřivnici v počtu 34 na 9. ročník nočního pochodu do Štramberku. Krásné zimní počasí, všude sníh, –6°C, prostě paráda. Jdeme přes Hraničky, zastavujeme se v Kamenárce, koná se zde sraz zimních táborníků. Zdravíme se s účastníky, mnohé známe. Je 17:30, zdržíme se do 17:40. Jak se dozvídám, je zde 46 stanů – kolik bylo účastníků, ví snad jen pořadatelé.

My pokračujeme dál do restaurace Dr. Hrstky na Trúbě, kam dorážíme v 18:05. Máme zde zamluvenou místnost. Seznámím přítomné s našimi akcemi, které se chystají na další období. Posedíme, pobavíme se a postupně rozcházíme. Jedním z důvodů je i fakt, že i když je zde příjemně, měli jen lahvové pivo, a jak mi potvrdili někteří účastníci, k jídlu téměř nic oproti jiným obdobím. Poslední z nás odcházejí v 19:45.

 

Všechny fotky ve fotogalerii zde

Zastavíme se ještě někteří z nás v restauraci Palárna, kde zimní táborníci mají své posezení. Při kytaře, zpěvu, tanci se s nimi pobavíme a ve 21:50 odcházejí někteří z nás do svých domovů.

Co k tomu dodat? Krásné zimní počasí, snížek pod nohama, nádherně osvětlený noční Štramberk viděný z jiného úhlu a pohledu, to mnohé z nás láká. I když mnozí naši členové byli nemocní nebo měli jiné aktivity, tak se nás přesto sešlo dost. Jen to občerstvení mohlo být na daleko lepší úrovni, jak už jsem podotkl. Ale jak mi potvrdil vedoucí pan Dirou, společnost, která to tady provozovala, končí k 1. 3., a proto větší zásoby neobjednávali. Otázkou je, co tady bude a jak to bude vypadat, ale to se snad uvidí později.

Ještě jedna poznámka. Minulý týden, když jsme měli výšlap, bylo jak na jaře, a teď se zima vrátila.

Zapsal J. Poruba

Tisk Tisk