Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Kelčský Javorník – 28.3.2009

Kelčský Javorník – 28.3.2009


Akce roku 2009, Pozvánka, Fotky

Minulý týden nám kalendář oznámil příchod jara. Pro nás turisty nastal příhodný čas zahájit sezónu pochodů a výletů. Cílem prvního z nich se stal Kelčský Javorník (865 m), nejvyšší bod Hostýnských vrchů.

Byl to po dlouhé době další společný výlet, kdy jsme jako dopravní prostředek použili vlak. Jeho výhody jsou nesporné – je pohodlný a levný. Z žel. st. Rajnochovice jsme vyrazili přes Podhradní Lhotu ke zříceninám Šaumburk a Zubříč. Proti takovýmto zříceninám je Šostýn hotové Versailles. Kolem Holubovy chaty jsme pomalu stoupali bukovým lesem za doprovodu větrného zpěvu v korunách stromů. Ve vrcholových partiích se nám nohy bořily do sněhu, který, ač se drží zuby nehty, má své dny již sečteny. V lesních průsecích se otevíraly pohledy na okolní kopce, při sestupu naší trase dominoval samotný Hostýn se svou rozhlednou, kostelem a větrnou elektrárnou. Kolem lesního lomu jsme došli do Chvalčova, odsud to bylo slabé čtyři kilometry na nádraží v Bystřici pod Hostýnem.

 

Všechny fotky si můžete prohlédnout ve fotogalerii zde

Na dnešní výlet se dostavilo celkem 14 účastníků. Proč jen tak málo? Ráno, když jsme vstávali, venku pršelo a to řadu lidí odradilo. Průběžně se vyjasňovalo a velkou část dne nám svítilo i Sluníčko. Ti, co zůstali doma, tak mohou litovat. Nakonec jsme stihli i dřívější vlak a o půl třetí mohli přijet domů.

Zapsal Ondřej Burel

Tisk Tisk