Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Hospůdko, hospůdko malá …

Hospůdko, hospůdko malá …


Akce roku 2009, Pozvánka, Fotky

Sobota 22. 8. 2009

Kde jinde začít takovou akci než v hospůdce. Sraz ve 14 hodin před restaurací „Pod kaštany“, kde se schází účastníci této akce. Při občerstvení seznámím účastníky s historií této restaurace – že se jmenovala Afrika, pak U Heisigů, kde byl 21. 12. 1932 založen KČT Kopřivnice v počtu 59 členů, a další historické zajímavosti. Po naražení razítka se přesouváme na starý hřbitov.

Opět zajímavosti ze života rodiny Schustalů a Rašků, něco pro zasmání, a už kráčíme ulicí Horní ke Štramberku. Zastavujeme se v restauraci „U mámy“, sedneme na chvíli na venek, kde zúčastněným zase řeknu nějakou historii o těžbě vápence, kde se pálilo vápno, a pokračujeme dál kolem arboreta na rozcestí nad Kamenárkou, a opět historie a historické zajímavosti. Pak kráčíme po Hrstkově cestě kolem Hrstkova kamene až k našemu cíli, a to je Bubla City Ranč, kam dorážíme v 16:15.

Zde už na nás čekají naši kamarádi, kteří sice nešli s námi na vycházku, ale mají chuť posedět, pobavit se, opéct si špekáčky, klobásky a jiné uzenářské výrobky. Zapálí se oheň a pak se opéká, zpívá a tančí. Opět se hraje na kytary, již tradičně manželé Drlíkovi, k nimž se přidává Ivan Čejka a později Radka Blahutová. Vůbec nám nevadí, že se v 17:30 rozprší a prší neustále, tady vládne skvělá nálada, baví se všichni – staří, mladí, děti, členové i nečlenové, a čas nám rychle plyne. Je 23:00, když přichází majitel pan Kuboš, který nás požádá o ukončení akce, zhasíná a my se loučíme. I když neustále prší, tak se rozcházíme, rozjíždíme se na kolech do svých domovů.

 

Všechny fotky ve fotogalerii zde

Na závěr chci jen podotknout – nebude to jen chození po hospodách, hospůdkách, i když takový název to má, jak už jsem podotkl, ale hlavně seznámení s okolím našeho města, jeho památkami, historií, nebo různými historickými příběhy, ale hlavně na konec posezení se známými, přáteli, prostě řečeno pobavení se, a o to především jde. Jak se shodli účastníci této akce, zase si to někdy zopakujeme, ať už tuto akci nazveme třeba jinak, vždy to bude vycházka do okolí s cílem poznat a objevit málo známé věci a historii našeho okolí. A to se mi doufám podařilo. Takže zase někdy na podobné akci nashledanou.

Našlapali jsme 7 km a této akce se zúčastnilo 48 účastníků.

Tisk Tisk