Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Zhodnocení promítání – Krkonoše – pátek 12. 12. 2008

Zhodnocení promítání – Krkonoše – pátek 12. 12. 2008


Akce roku 2008, Pozvánka, Pozvánka s videoukázkou, Objednávky DVD

Poslední letošní promítání bylo věnováno zájezdu do Krkonoš, který se uskutečnil na začátku srpna letošního roku. Byl to vůbec první zájezd, který kompletně připravil a vedl Aleš Kadlec, a tak i tentokrát byla věnována velká pozornost reklamní kampani na promítání, zvláštní pozornost byla zaměřena na přímé účastníky zájezdu, kteří byli zváni osobně. Vyplatilo se, počet účastníků se přehoupl přes čtyřicítku, a tak jen stěží vystačila kapacita míst v sále Slunečnice v Domě dětí a mládeže v Kopřivnici. Je jen škoda, že kvůli předchozí akci v místnosti se tentokrát muselo promítat na zadní stěnu, s menší velikostí promítací plochy.

Všichni účastníci akce obdrželi jako malou pozornost a upomínku na dnešní večer malé kalendáříčky klubu s obrázkem Krkonoš, které byly vyrobeny zejména pro toto promítání. Dík patří všem, kteří se na přípravě a výrobě speciálních kalendáříků podíleli.

Promítání zahájil vedoucí akce Pepík Poruba, který přivítal všechny přítomné, a seznámil je s programem večera. Účastníky promítání přivítal i Aleš, a spustil promítání asi hodinového dokumentu ze zájezdu. V impozantním úvodu se představil sám vládce hor Krakonoš, a pak jsme již sledovali průběh jednotlivých dní. První den to byla trasa z Pece pod Sněžkou přes Černou horu do Janských lázní, kde jsme si i prohlédli lázeňskou kolonádu i celé úhledné městečko. Další den to byla cesta od naší chaty Rozhled na Předních Rennerovkách do Špindlerova mlýna. Tady jsme viděli i záběry z jízdy na bobové dráze, kterou Aleš spolu s několika dalšími odvážlivci absolvoval. Následoval výlet na Sněžku lanovkou z Pece pod Sněžkou. Viděli jsme krásná panoramata v okolí nejvyšší české hory, i následný sestup kolem Luční boudy a přes Výrovku k chatě Rozhled. Z večerního programu na chatě jsme zhlédli i pár záběrů z přednášky pracovníka Krkonošského národního parku.

 

Všechny fotky můžete shlédnout ve fotogalerii

Další den byla na programu cesta k prameni Labe. Viděli jsme i záběry Pančavského vodopádu, Labské a Vrbatovy boudy v krásném letním dni. V další dva dny už bylo počasí proměnlivé, a tak jsme viděli záběry ze zámku i města Jilemnice, i její proslulou Zvědavou uličku. V poslední den to pak byl zámek a Hospital v Kuksu. Viděli jsme ucelenou sbírku soch Matyáše Bernarda Brauna v lapidáriu, a následně i nedaleký přírodní park s unikátním Braunovým Betlémem. Sledovali jsme i výrobu léčiv, kterou jsme si mohli sami vyzkoušet v muzeu farmacie.

Po skončení filmu promítl Aleš ještě upoutávku na příští besedu o Islandu, kterou povede účastník zájezdu Ondra Burel. Pepík Poruba pak všechny přítomné seznámil s nejbližšími akcemi klubu, a Radka Blahutová všechny pozvala na Poslední šlápotu roku, která se uskuteční v pondělí 29. prosince. Zájemci si pak mohli zakoupit DVD z právě shlédnutého promítání. Poté se ještě uskutečnila schůzka výboru našeho klubu.

Zapsal Vladislav Kadlec

Tisk Tisk