Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Poslední šlápota roku – 29.12.2008

Poslední šlápota roku – 29.12.2008


Akce roku 2008, Pozvánka, Fotky

Pondělí 29. 12. 2008

Benzínová pumpa Kopřivnice, 8:55, směr na Závišice. Přicházím a vidím neuvěřitelné množství lidí. Tipuji, že snad kolem 50, ale skutečnost je daleko jiná. Na pochod „Poslední šlápota roku“ jich nakonec vyrazilo 65. Já se vítám se všemi známými i neznámými. I když je –7°C, nikomu to nevadí a všichni se už těší. V 9:00 dochází organizátorka této akce Radka Blahutová, přivítá všechny zúčastněné a v 9:05 vyrážíme směr Závišice, Libhošťská hůrka, Rybí, kde máme posezení v restauraci u hřiště.

Ale teď již šlapeme, poprašek sněhu pod nohama – směr Závišice. První menší zastávka u můstku u Závišic, naliju některým přítomným po kalíšku a šlapeme dál. V 11 hodin jsme na Libhošťské hůrce – společné foto, úsměvy, potřesení rukou, a scházíme do Rybího na hřiště do místní restaurace. Je 12 hodin a v restauraci už je plno, jak už tam dorazili první naši členové. Není si pořádně kde sednout. Vítám se s Mirou a Lidkou Krpcovými, kteří provozují místní podnik a byli s námi na zájezdu na Ukrajině v roce 2006. Musejí přinést židle, je jich málo, vždyť nás dorazilo 72. Posedáme, uvelebíme se. Dáváme na stoly přinesené cukroví. Každý si objednává podle své chuti buď něco k pití nebo k jídlu. „Guláše došly“, oznamují provozovatelé – bohužel na mne nevyšlo, bylo jich jen 30, a tak dávám aspoň česnekovou polévku za 20, pivo za 18 a jsem spokojený.

 

Všechny fotky ve fotogalerii zde

Upozorňuji přítomné na speciální razítko k tomuto pochodu, rozdávám kalendáříčky ještě i na rok letošní i příští, pozvánku na výročku, plány našich akcí na příští rok. Dokonce mám i přihlášku do klubu – světe div se, nakonec se přihlásí jeden z přítomných Petr Juřica a už se stává naším členem a je ruka v rukávu. Bavíme se, smějeme se, všechny chmury jsou pryč a čas nám pěkně utíká.

Postupně se někteří loučí a odcházejí. Je 14:00 a zvedám se i já a pár dalších známých. Nakonec jdeme tři – já, Vláďa a Olda. Stavíme se ještě v hospodě „U Milana“ v Rybí, kde mají členové rekreační turistiky z Kopřivnice ukončení své akce. Přivítám se s nimi, pozdravím, a i když jsem zván, odcházím s Vláďou pěšky na Kopřivnici. Při cestě se dozvím od Vládě zajímavosti o závodech automobilů pod Trúbou. Zastavíme se ještě na hřbitově a v kostele sv. Kateřiny u Štramberku. V kostele jsem poprvé – koukám, moc věcí zde není, ale je to zajímavé, nakonec jsem rád, že jsme tady zašli. Na hřbitově jsem byl po strašně dlouhé, dlouhé době.

A pak už zbývá jen cesta k domovu. Ještě se podíváme na zapadající sluníčko. Rozloučím se s Vláďou a jsem doma. Je 15:35. V nohách 15 km, spokojený jako všichni ostatní – nemělo to chybu. Celkem 78 účastníků, s manželi Krpcovými 80.

Zapsal Josef Poruba

Tisk Tisk