Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Noční pochod do Štramberku – Sobota 9. 2. 2008

Noční pochod do Štramberku – Sobota 9. 2. 2008


Akce roku 2008, Pozvánka, Fotky

Mlhavo, člověk by nejraději nikam nešel, ale máme tady naši další akci, tou je „Noční výšlap“ do Štramberku. Je to již náš 8. ročník této akce.

Je 16:55. Sraz je u benzínové pumpy v Kopřivnici směrem na Nový Jičín. V 17:05 odcházíme. Je nás přesně 18. To je dost málo. Všechny jsem přivítal a už kráčíme. Jdeme po cestě kolem bývalého očního oddělení přes Horní Baštu po schodech na Trúbu do Hrstkovy chaty, kde máme zajištěno posezení. V 18 hodin se vítám s vedoucím panem Jiřím Dirou, už na nás čeká. Je všechno pro nás připraveno.

 

Usedáme, začínáme se občerstvovat. Jsem domluvený s vedoucím, že v 19 hodin nám otevře věž. Valná většina toho využívá a tak šlapeme na vrchol. Moc vidět není, ale krásně ozářený Štramberk v nočním rouchu stojí ta to. Uděláme pár fotek a jdeme do útulné hospůdky. Posedíme, povykládáme o dalších akcích. Sem tam si dá někdo něco dobrého k jídlu. Ten česnečku, někdo smažený sýr s hranolky, nebo jenom samostatné hranolky, nebo třeba typické české vepřo, knedlo, zelo. Je z čeho vybírat a přijde nám to k duhu. Postupně se loučíme a odcházíme. Naše skupina odchází mezi posledními před 21. hodinou. Po 21:40 dorážíme do Kopřivnice. Na obloze ani hvězdičky, sychravo, nevlídno, ale spokojeni se loučíme a odcházíme do svých domovů. Akce se líbila, vždyť nás bylo 38 účastníků. Takže v příštím roce opět na viděnou. Jen toho snížku by to chtělo. Potom ten Štramberk vypadá úplně pohádkově. Budeme se na vás těšit – turisté z KČT Kopřivnice a vedoucí této akce

Josef Poruba

Tisk Tisk