Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Promítání ze zájezdu do Jizerských hor 2 – 29.2.2008

Promítání ze zájezdu do Jizerských hor 2 – 29.2.2008


Akce roku 2008, Pozvánka, Fotky

Jizerské hory 2 – 25. 8. – 1. 9. 2007

V pátek v podvečer začíná opět v Domě dětí a mládeže v Kopřivnici další z cyklu promítání. Tentokrát jsou to Jizerské hory 2. Už jednou jsme toto promítání uskutečnili, a to na vernisáži naší výstavy „Kam jsme došli“ 7. 12. 2007 na Fojtství, ale protože jsme měli starosti s přípravou této výstavy, tak jsme si to mohli vychutnat teprve teď. Navíc jsme očekávali, že přijdou i jiní účastníci. To se bohužel nestalo, opět přišli většinou jen ti, co byli i na vernisáži, ale nezkazilo to nikomu chuť ani dojem, i když promítání bylo opět zdarma.

V 17 hodin přivítám všechny přítomné, a už se začíná. Opět se ocitáme v Jizerských horách. Nebudu se rozepisovat podrobněji o této naší akci, to už jsem se několikrát zmínil, ale vyberu jen to nejdůležitější. Opět vidíme záběry z prvního dne – výstup na Dračí vrch a jak jsme si mákli, druhý den výstup na Smrk, další den krásná procházka k Soušské přehradě, pak k rozhledně Štěpánka, a nakonec jdeme ještě na noční Ještěd. Opět si vychutnáváme záběry jak na Ještěd, tak na noční Liberec. Musím se zmínit o jedné věci. Na několika záběrech i fotkách se objevuje i náš člen Pepík Mužátko, který bohužel už s námi nikam nevyrazí, neboť předčasně nás opustil dne 18. 2. 2008 ve věku 69 let.

 

Je tady čtvrtý den – osada Jizerka, Safírový potok, hora Bukovec. Pátý den se ocitáme u protržené přehrady na řece Desná. Jak se dovídáme již z cedulek, tak na protržení přehrady upozorňoval už Jára Cimrman, ale bohužel mu nikdo nevěřil, a tak k protržení přehrady skutečně došlo a tragédie byla na světě. Šestý den byla návštěva jizerských pomníčků. My jsme viděli jen jeden, a to Svobodova smrt, ale nádherná Viničná cesta stála za to, taky Štolpišský vodopád. Ještě si osvěžujeme vzpomínku na rozhledničku či „sklad dřeva na výšku s kontrolním schodištěm“ u hotelu Maxov. Je krásný výhled na okolní vrcholy i samotný Ještěd. Nelze zapomenout na sedmý den, a to návštěvu Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. Opět se kocháme krásou vystavených věcí. Je tady poslední, osmý den, ve který bylo mimo program navštívení zámku Dětenice a přilehlé místní středověké restaurace.

A to už je opravdu konec promítání z našeho zájezdu. Všichni potleskem odměňujeme úsilí Aleše Kadlece, který nám toto promítání připravil. Loučím se se všemi 22 účastníky a přeji příjemný zbytek večera všem. A ještě poslední poznámka – o několik dní později jsem byl na cestopisném promítání ještě s dalšími členy našeho KČT, ale mohu konstatovat, že Alešových kvalit to v žádném případě nedosáhlo, na čemž jsme se shodli všichni přítomní.

Zapsal Josef Poruba

Všechny fotky ze zájezdu do Jizerských hor 2 si můžete prohlédnout zde

Tisk Tisk