Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Promítání v Šustalově vile „České středohoří“ – 25.1.2008

Promítání v Šustalově vile „České středohoří“ – 25.1.2008


Akce roku 2008, Pozvánka, Fotky

Je pátek 25. 1. 2008, 17:05 hodin, a 31 účastníků čeká na besedu a promítání o Českém středohoří. Tentokrát promítáme v Šustalově vile a s mírným vstupným, je to akce k výstavě o historii KČT Kopřivnice, která stále probíhá v Muzeu Fojtství. Vítám všechny zúčastněné a v krátkosti je seznamuji s turistikou. Své slovo začínám o vývoji turistiky – první člověk začne chodit, a tak vlastně začínají první kroky turistiky. Zmiňuji se o tom, že pěší turistika patří mezi nejzdravější sporty a činnosti vůbec. Říkám, že plavání je sice zdravější, ale když člověka chytne infarkt nebo mozková příhoda, může se i utopit, kdežto při pěší turistice se může časem z toho dostat. Vím, o čem mluvím, sám jsem to prožil. Doporučuji všem pěší turistku. Zbytečně nezdržuji a zmiňuji se o dnešním promítání. Na programu bude zájezd České středohoří 5. – 8. 7. 2007. Tuto akci společně nafilmovali a také namluvili Aleš Kadlec a Martin Poruba, vedoucí tohoto zájezdu. Promítání je také doplněno profesionálními hlasateli a záběry z míst, která jsme navštívili. Dalším bodem programu je překvapení – příprava výstavy „Kam jsme došli“ k 75 letům vzniku KČT Kopřivnice, a vernisáž této výstavy 7. 12. 2007. Aleš Kadlec spouští projektor a už jedou záběry.

– Je tady opět čtvrtek 5. 7. 2007 – první den zájezdu, a znovu můžeme zavzpomínat, jak vyrážíme z Ctiněvsi na Říp , pak do obce Krabčice, odkud odjíždíme do Roudnice nad Labem (někteří pěšky), a odtud na ubytování do kouzelného městečka Úštěk. Ukázkami a hudbou z filmů Rebelové a Kolja se opět touláme po tomto městečku. Navštívíme i Židovský hřbitov.

V pátek 6. 7. jsme obrazem i slovem v Kostomlatech, kde stoupáme na hrad Sukoslav , pak na Milešovku, naši největrnější horu. Kouzelné výhledy, kráčíme k Milešovu a na hrad Ostrý. Opět se procházíme po Úštěku .

Sobota 7. 7. Přenášíme se na hrad Opárno, vrch Lovoš – vnímáme krásné výhledy, jsme zase na hradě Košťálov, v městečku Třebenice.

Neděle 8. 7. Zase stoupáme na hrad Házmburk, opět nádherné výhledy z věže. Před námi je zámek Libochovice – máme fakt na co vzpomínat.

A to už běží nové záběry. Tentokrát se ocitáme v přípravách na výstavu, další záběry jsou z vernisáže výstavy ze dne 7. 12. 2007. Promítání končí. Děkuji všem, kteří se na přípravě tohoto promítání podíleli, i Aleši Kadlecovi, také všem přítomným, s přáním dobré noci. Loučíme se. Promítání se zúčastnil i náš dřívější člen Ota Šimůnek, nyní na vozíku, kterému se to líbilo. Opět jedna z vydařených akcí, která měla úspěch.

Zapsal vedoucí akce Josef Poruba

Společné foto v kempu v Zátiší

Fotky z Českého středohoří si můžete prohlédnou na tomto odkaze

Fotky z vernisáže výstavy Kam jsme došli si můžete rovněž prohlídnout zde

Tisk Tisk