Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Informace a pokyny k zájezdu na Dolomity

Informace a pokyny k zájezdu na Dolomity


Akce roku 2008, Pozvánka, Program, ZhodnoceníFotky

Odjezd autobusu bude v sobotu 23. srpna v 17 hodin od hotelu Tatra v Kopřivnici. Účastníky zájezdu prosíme o sraz 30 minut před odjezdem.

Zaměření zájezdu

Vysokohorská turistika po značených trasách. Účastníci zájezdu si užijí pochody po různých horských cestách, od lehkých a středně těžkých cest až po náročnější trasy s převýšením kolem 1700 m s nádhernými výhledy na jedny z nejkrásnějších a nejzajímavějších vrcholů a údolí Dolomit. U některých tras proto budeme využívat lanovek, abychom mohli věnovat více času a energie zdolávání krásných vysokohorských partií namísto mnohdy úmorných a časově náročných výstupů.

Žádný výlet však v žádném případě není povinný, každý účastník si může po dohodě s průvodcem zvolit vlastní program, a to z jakéhokoli důvodu. Předpokládáme, že budou vytvořeny menší skupiny podle výkonnosti a fyzické zdatnosti účastníků, a program bude uzpůsoben jejich možnostem.

Cestovní doklady, finanční zajištění

Platný cestovní pas. Mimo území ČR se budeme pohybovat v oblastech EU – platidlem je EURO. Doporučujeme vyměnit hotovost s ohledem na skutečnost, že v ceně nejsou zahrnuty ceny za lanovky (15 – 20 EUR/os. za jednu lanovku), vstupy, občerstvení apod. Doporučujeme přibližně 150 až 200 EUR.

Pojištění

CK zajišťuje pro všechny klienty pojištění u Kooperativy, a.s. Toto pojištění se vztahuje na aktivní vykonávání turistiky do obtížnosti II. stupně UIAA, včetně pohybu po neznačených cestách. Vztahuje se i na úraz, léčebné výlohy včetně transportu zraněného do nejbližšího místa ošetření i v případě zásahu vrtulníkem (asistenční služba). Toto pojištění je již zahrnuto v ceně zájezdu.

Zdravotní zajištění a zodpovědnost

Každý účastník musí znát svůj zdravotní stav a kondici, musí být vybaven lékárničkou se základními osobními léky, vitamíny, obinadlem, dezinfekcí.

Doprava

Zájezdovým autobusem Karosa s možností občerstvení. Autobus provází zájezd po celou dobu a bude k dispozici v době určeném vedoucím zájezdu.

Zavazadla

Hlavní zavazadlo (batoh, brašna apod.), pohodlný turistický batoh na výlety. Připravte si zvlášť věci do autobusu na cestu (oblečení, jídlo) a do zavazadlového prostoru. UPOZORNĚNÍ: Neberte prosím do autobusu zbytečnosti (skládací stolky a židle, balíky PET lahví, minerálek apod.).

Ubytování

V turistickém hotelu v městečku Caviola poblíž horského střediska Falcade ve 2 – 4 lůžkových pokojích s příslušenstvím. Osada Caviola (okolo 1100 m.n.m.) leží v údolí Valle del Biois, poblíž městečka Falcade. Tato oblast je považována za atraktivní turistické středisko s dlouhou tradicí. Za shlédnutí stojí kostel Madonna della Salute z 18. století a dům Augusta Murera, moderního sochaře, ve kterém je umístěno stejnojmenné muzeum.

Stravování

První den pobytu počítejte se stravováním z vlastních zásob, zajištěna bude večeře. Další dny budeme snídat a večeřet v hotelu. V 6. dni končíme snídaní, a proto doporučujeme nakoupit jídlo na celodenní výlet a později přejezd do ČR. Je možnost využít nabídky restaurací či horských chat.

Vybavení do hor

Kvalitní boty s profilovanou gumovou podrážkou, nepromokavé kalhoty a bunda (chrání i před větrem) nebo pláštěnka, sluneční brýle. Batoh by měl obsahovat lékárničku, opalovací krém s UV filtrem, náhradní oblečení (svetr, bunda), čepici, rukavice, doklady. Doporučujeme pořídit si turistické hůlky (teleskopické hole), které velice usnadní zdolávání příkrých svahů a pomáhají udržet stabilitu při sestupu a šetří Vaše kolena. Nezapomeňte, že v horách je velice důležité dodržovat pitný režim, a proto počítejte do batohu s PET lahví vody o obsahu 2 litry.

Závěrem…

Přejeme Vám krásné prožití vysokohorských túr, nezapomenutelné zážitky, dobrou náladu a samozřejmě pěkné počasí.

Z podkladů CK Turistika a hory zpracoval Ing. Vladislav Kadlec


Tisk Tisk