Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Hospůdko, hospůdko malá

Hospůdko, hospůdko malá


Akce roku 2008, Pozvánka, Fotky

Prší, prší, jen se leje, a my domů nepůjdeme – tak začala naše sobotní akce. Sraz ve 14 hodin u Katolického domu v Kopřivnici. Už když se scházíme, začíná pršet. Přivítám účastníky této netradiční akce a ihned se přesunujeme do restaurace Katolického domu, kde si dáváme něco k občerstvení. Na ukázku nechám kolovat hrací karty soutěže „Křížem krajem“, a „Oraž si a vyhraj“ (kde účastníci musí navštívit některá zajímavá místa v době prázdnin – to je od 1. 7. do 31. 8. 2008 – v blízkém i vzdáleném okolí, a razítky, případně svými znalostmi dopíší do karty úkol). Rozdám ještě návrh našeho programu turistických akcí na rok 2009. Stále nepřestává pršet. Domlouvám se s manželi Drlíkovými, kteří přišli na naši akci, zda by mohli vzít kytaru a zahrát nám, že se přesuneme na Bubla City Ranč, na okraji Kopřivnice, kde je malá dřevěná hospůdka ve stylu ranče, a kde se zároveň chovají koně. Paní Drlíková tam ihned pro nás telefonicky rezervuje místo a už se přesouváme po vlastní ose kolem zahrádek k místu našeho dalšího působení. Zaplatíme, požádáme o razítko z restaurace Katolického domu do našich deníčků (bohužel neměli), a už odcházíme. Je 15 hodin.

Při cestě navštívíme ještě zahrádku naší členky a už dorazíme do cíle naší cesty na zmiňovaný Bubla City Ranč. Pomalu přestává pršet. Přesto se rozesadíme v hospůdce, manželé Drlíkovi vytahují kytary a začínají hrát. Někdo si dává sem tam něco k jídlu, buď topinku se sýrem nebo kuřecím masem, dokonce i „Pochoutku supa mrchožrouta“ (byla to kuřecí játra na nudličky s hranolky) – mňam. K tomu něco na pití.

 

Známé country písničky, při kterých si zazpíváme, vytvářejí příjemnou atmosféru. Po hodině se přesouváme do venkovních prostor a začínáme si na ohništi opékat přinesené špekáčky, klobásky a různé masové výrobky. Je nám fajn. Sem tam někomu spadne přinesený uzenářský výrobek do ohniště, ale nic se neděje, o to lépe nám chutná. Při zpěvu a hraní na kytaru někteří zkoušejí i tanečky. Čas nám rychle plyne. Postupně někteří odcházejí, jiní zas přicházejí, a je tady 21:45 hod., kdy spontánně tuto akci pro náš klub ukončujeme. Nezbývá než se rozloučit, dát si krásné razítko. Poděkuji manželům Drlíkovým za kytaru, ostatním za účast, a s přáním dobré noci odcházíme do svých domovů.

Nezbývá než malá rekapitulace. I to počasí nám nakonec vyšlo. Vylezlo i sluníčko, bylo krásně, 19°C, dalo se sedět jen tak v tričku, pohodová parta lidí, co víc si může vedoucí této akce přát. Kytara, zpívání, pohoda. Mnoho lidí šlo po trase poprvé, někteří – i Kopřivničané – byli na Bubla City Ranči také poprvé, a všem se tady líbilo. Akci jsme nazvali „Hospůdko, hospůdko malá“, ale určitě stála za to, a příště si ji zase zopakujeme. Našlapáno necelých 4 km.

Zapsal vedoucí této akce Josef Poruba

Tisk Tisk