- Oficiální stránky KČT Kopřivnice - http://www.kctkoprivnice.cz -

Silvestrovský pochod na Libotín

Akce roku 2008, Pozvánka, Fotky

Přelom roku je tradičně období turistických výprav do našeho okolí. Kromě již předevčírem absolvované Poslední šlápoty, se poslední den v roce uskutečňuje i pochod na známé štramberské koupaliště. Jeho počátky sahají do doby někde před onou „Ladovskou zimou“ 2005/2006, kdy přesně, to už jsme se nebyli schopni dopátrat. A tak jsme poslední vycházku tohoto roku prohlásili za VI. ročník Silvestrovského pochodu na Libotín.

 

Všechny fotky ve fotogalerii zde

Start byl jako vždy v 9:00 od kostela v Kopřivnici. První nezbytná zastávka byla již tradičně na Hraničkách u Šimůnků. Právě Hanka a Ota Šimůnkovi jsou duchovními rodiči této akce. Zatímco prvních pár let byl hlavním cílem Puntík, od r. 2005 se chodí jen kratší verze na Libotín. Trasa i se zastávkami je historicky daná. Oproti Poslední šlápotě nám dnes vyšlo počasí, celou dobu svítilo Slunce a lační příznivci digitální fotografie pomalu míjeli svahy Kotouče snažíce se zachytit nasvícené panorama „moravského Betléma.“ Do vysněného cíle u plaveckého bazénu (toho času jen pro zaryté otužilce) jsme došli krátce před jedenáctou a zahájili tak společenskou část. Kromě občerstvení přišly na řadu i výdobytky domácích vánočních pekáren z vlastních zdrojů.

Letošního pochodu se zúčastnil úctyhodný počet účastníků – 27 zástupců lidské říše a 2 zástupci psí říše (Čad a Ben). A už dnes se všichni těší na Silvestr 2009.

Zapsal: Ondřej Burel