Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Silvestrovský pochod na Libotín

Silvestrovský pochod na Libotín


Akce roku 2008, Pozvánka, Fotky

Přelom roku je tradičně období turistických výprav do našeho okolí. Kromě již předevčírem absolvované Poslední šlápoty, se poslední den v roce uskutečňuje i pochod na známé štramberské koupaliště. Jeho počátky sahají do doby někde před onou „Ladovskou zimou“ 2005/2006, kdy přesně, to už jsme se nebyli schopni dopátrat. A tak jsme poslední vycházku tohoto roku prohlásili za VI. ročník Silvestrovského pochodu na Libotín.

 

Všechny fotky ve fotogalerii zde

Start byl jako vždy v 9:00 od kostela v Kopřivnici. První nezbytná zastávka byla již tradičně na Hraničkách u Šimůnků. Právě Hanka a Ota Šimůnkovi jsou duchovními rodiči této akce. Zatímco prvních pár let byl hlavním cílem Puntík, od r. 2005 se chodí jen kratší verze na Libotín. Trasa i se zastávkami je historicky daná. Oproti Poslední šlápotě nám dnes vyšlo počasí, celou dobu svítilo Slunce a lační příznivci digitální fotografie pomalu míjeli svahy Kotouče snažíce se zachytit nasvícené panorama „moravského Betléma.“ Do vysněného cíle u plaveckého bazénu (toho času jen pro zaryté otužilce) jsme došli krátce před jedenáctou a zahájili tak společenskou část. Kromě občerstvení přišly na řadu i výdobytky domácích vánočních pekáren z vlastních zdrojů.

Letošního pochodu se zúčastnil úctyhodný počet účastníků – 27 zástupců lidské říše a 2 zástupci psí říše (Čad a Ben). A už dnes se všichni těší na Silvestr 2009.

Zapsal: Ondřej Burel

Tisk Tisk