Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Lašskem – Valašskem – 25. ročník – sobota 14.6.2008

Lašskem – Valašskem – 25. ročník – sobota 14.6.2008


Akce roku 2008, Pozvánka, Zajímavosti na trase, Trasy pochoduFotky

V sobotu v 6:50 začínáme my pořadatelé v Šustalově vile v Kopřivnici rozvěšovat vlajku KČT i ostatní propozice k pochodu, a v 7:00 už je tady první zájemce o náš pochod a zaregistrování. Vyráží na trasu.

Máme 4 trasy – 6, 10, 20 a 25 km, všechny trasy je možno absolvovat i na kole. Další novinkou je, že začínáme s úplně novými trasami, které se ještě nikdy neuskutečnily. Sami jsme zvědavi, kolik účastníků na tuto naši akci zavítá. Nakonec jich bylo 72. Málo nebo hodně? Vím, že existují organizace, na jejichž pochod chodí několik stovek účastníků, jsou ale i organizace, kde na jejich pochod přijde ještě daleko míň lidí. To ale teď není důležité. Faktem zůstává, že od obnovení pochodu v roce 1999 jde o druhý největší počet účastníků na tomto pochodu. Je 8°C, mraky se honí, my doufáme, že pršet nebude a počasí nám vyjde. Nakonec opravdu vydrželo a teploty dosáhly až 20°C, krásně, slunečno. Všichni, kteří se pochodu zúčastnili, si počasí pochvalovali. Většina si pochvalovala i značení tras, protože opravdu jsme přípravě pochodu věnovali mnoho úsilí a energie. Trasy byly vyznačeny den předtím a účastníci při startu byli upozorňováni na záludnosti tras.

 

Všechny fotky umístěny ve fotogalerii

Postupně se vracejí do cíle do Šustalovy vily, unaveni, ale spokojeni. Odměnou pro ně byly Pamětní listy – připravené k této akci, razítka a nálepky k tomuto pochodu, malé občerstvení, někteří, kteří měli štěstí, i malé výhry z tomboly. To ale dělají všechny organizace, které organizují turistické pochody. My ale zkoušíme tyto trasy a pohledy na Kopřivnici a její okolí čas od času měnit. Po připomínkách všech dobře míněných rad se vynasnažíme v příštím ročníku všechny chyby odstranit. Věřím, že se nám to podaří, jen to počasí, jaké bylo letos, vám nemůžeme zaručit. Je jen škoda, že toho nevyužilo víc zájemců o turistiku. Krásné pohledy na Štramberk, Libhošť, Libhošťskou hůrku, Borovecké rybníky, Prchalov, Rybí, a z vyvýšených míst na celé panoráma Beskyd, pohledy, které moc lidí nezná, kromě lidí z okolí, to všechno mohli vidět. Vesměs byly trasy vedeny mimo turistické značky po vlastním značení. I pro mnohé místní to byly novinky.

Ukončení jsme sice měli v 16 hodin, ale sám jsem čekal až do 17:05, kdy dorazily poslední turistky, a teprve potom jsem se vzdálil. Nezbývá mi než poděkovat všem pořadatelům, a těšit se na další ročník.

Zapsal Josef Poruba

Tisk Tisk