- Oficiální stránky KČT Kopřivnice - http://www.kctkoprivnice.cz -

Slavnostní průvod ke 100 letům založení tělovýchovy v Kopřivnici – Pátek 14.9.2007

Akce roku 2007, Pozvánka, Fotky

Dne 18. června 2007 se uskutečnila schůzka předsedů a vedoucích sportovních klubů a občanských sdružení s vedením města k připravovaným oslavám 100 let založení tělovýchovy v Kopřivnici. Jedním z bodů byl i připravovaný průvod k této akci. Průvod se má uskutečnit v pátek 14. 9. 2007 v 16 hodin z parkoviště na ulici Krátká (u bývalého kina). Za KČT Kopřivnice jsem přislíbil účast v průvodu s vlajkou, a pokud budou trika KČT Kopřivnice, tak i s nimi.

V pátek 14. 9. v 15:30 se uskutečnil sraz průvodu k této slavné události. Přišli jsme na toto shromáždění s vlajkou KČT Kopřivnice. Vlajku nesli V. Kadlec a T. Košinský, a za nimi jsme šli jen dva, já a L. Vlach, jako zástupci KČT Kopřivnice. Ještě dva naši členové, I. Babincová a J. Bár, šli za jiné složky tělovýchovy. Ale jinak nikdo. Ti, co pracují, byli v práci, nebo se z ní vraceli. Ostatní nedorazili.

Průvod došel před Kulturní dům, kde proběhl proslov starosty, bývalých olympioniků a Dany Zátopkové. Poté byl slavnostní program v sále Kulturního domu.

Co k tomu dodat? Snad jen to, že byl krásný den, sluníčko hřálo, průvodu se zúčastnilo hodně zástupců sportovních klubů a občanských sdružení v dresech (naše dresy nebo trika – jak chcete – k této události ještě nebyly zhotoveny), ale přesto naše vlajka byla focena jak od amatérských fotografů, tak i profesních fotografů, a točena na videokameru, takže není se za co stydět, snad jen za tu účast, když nás bylo tak málo z 95 členů.

A ještě jedna poznámka. Jak naše účastníky s vlajkou, tak celý průvod a následný program v Kulturním domě, točil s videokamerou náš člen A. Kadlec.

Zapsal předseda KČT Kopřivnice