Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Noční pochod do Štramberka – 7.ročník – Sobota 3.2.2007

Noční pochod do Štramberka – 7.ročník – Sobota 3.2.2007


Akce roku 2007, Pozvánka, Fotky

Tak jako tradičně opět začínáme s nočním pochodem do Štramberku. Po loňské malé účasti jsem neměl ani moc chuti něco podobného organizovat, ale nakonec jsem se rozhodl, že to tedy ještě zkusím. A tak znovu žhavím linku, navíc osobně zajišťuji posezení v chatě Dr. Hrstky ve Štramberku na sobotu 3. 2. na 18. hodinu a tvrdím, že nás bude mezi 25 až 50 účastníky. Je třeba na vše pamatovat. Po domluvě s vedoucím objednávám i nějaké jídlo, že určitě přijde k duhu, taky se zmiňuji o „upíří krvi“ (směs griotky s rumem – červené barvy), a teď doufám, je neděle 28. 1., že se akce podaří, že vyjde i počasí. Teď ještě je sníh, i když místy taje, volám Aleši Kadlecovi, který ihned připravuje barevnou pozvánku na tuto akci. Vše domluveno, zajištěno. Navíc jsem si předběžně udělal jmenný seznam, kolik lidí by asi mohlo přijít na tuto akci. Počítal jsem s 31 členy a 2 nečleny, takže mi vyšel počet 33 (nakonec nás bylo 35, takže tip vyšel). A to už stojí za to.

Je tady sobota 3. 2. 2007. Přicházím s manželkou ke Katolickému domu v 16:55 a vidím, jak už tady přešlapují skoro všichni účastníci. Jsou tady i někteří, se kterými jsem ani nepočítal (zase nepřišli ti, se kterými jsem počítal, buď jeli do divadla, nebo měli za sebou bůhví co, nebo se jim nechtělo). Přišli dokonce i známí z Příbora a Prchalova. Radka rozdává tvarohové chrupínky na posilněnou, Mirda rozlévá něco na zahřátí. Všechny přivítám na naší akci a vyrazíme. Je 17:05. Oznamuji, že půjdeme po cestě kolem Palárny, přes náměstí a na Trúbu, kde je zajištěno občerstvení. Jdeme po cestě, původní úmysl jít přes Hraničky jsem zamítl, protože v noci silně pršelo a všude na polích a cestičkách bylo plno bláta. A tak jdeme. Zatím padla tma. Všude sucho, paráda. V 17:34 mi volá pan vedoucí, to už jsme ve Štramberku, jestli to platí a jestli přijdeme. To nezná kopřivnické turisty. Oznamuji mu, že je nás přes třicet a že během půl hodiny jsme u chaty.

Krásně osvětlený Štramberk. A my v 17:55 stojíme před chatou, když jsme vystoupili po schodech z náměstí, a to s námi byli i někteří, kterým nebylo zdravotně dobře, a jeden účastník absolvoval trasu i o berlích. Vítám se s vedoucím. Stoly se srážejí k sobě, ať jsme po kupě. Objednávám malou štamprli „upíří krve“ pro všechny, mezitím dorazí další účastníci. Přivítám opět všechny a už kolují mezi účastníky pozvánky na naše zájezdy – České středohoří, Jizerky a Dolomity (ty chceme uskutečnit v roce 2008). Olda se mě ptá, zda je možno nakouknout do jeskynního systému pod chatou, o kterém jsem jim na jedné z našich akcí povídal (jedná se o jeskynní systém, kdy když nalili barvivo do jeskynního systému, objevilo se až v jednom dvoře ve Štramberku. Takže určité propojení tady je. Navíc je mnoho pověstí z pera spisovatele J. F. Karase o Štramberku a jeho okolí, kde se o tomto zmiňuje). Říkám, že to možné není, ale pan vedoucí mě příjemně překvapuje, když prohlašuje, že nám to umožní. A tak za chvíli už nám odemykají vstup do místnosti a my nahlížíme do otvoru jeskynního systému, kde vidíme lana, kterými se spouštějí jeskyňáři, aby mohli prozkoumávat tento systém. Opět něco, co ti, co na pochod přišli, mohli spatřit.

A pak už začíná zábava, každý se baví jak chce. Máme tady i naši nejmladší turistku, desetiměsíční Petřičku Benišovou, a ta už se začíná procházet a společně se svojí maminkou si po restauraci vykračují. Ke slovu přichází i chuť dát si něco k jídlu. Někdo si dá česnečku, smažené žampióny s hranolky, smažený sýr, každý podle chuti. A tak nám čas příjemně plyne. Najednou je 20:25 (to to rychle uteklo), někteří z nás se loučíme a odcházíme přes Horní Baštu kolem očního ke svým domovům, kam dorážíme ve 21:15.

Co k tomu dodat? Počasí kolem nuly, na cestách sucho, nepršelo, spokojení účastníci (mnozí v restauraci ještě zůstali a užívali si sobotního večera), to člověka potěší. Takže díky všem, kteří přišli, a už se těšíme společně s vedoucím panem Jiřím Dirou na další ročník. Takže za rok na 8. ročníku nashledanou.

Zapsal předseda J. Poruba

Tisk Tisk