Oficiální stránky KČT Kopřivnice » Zakarpatská Ukrajina – Vyjádření hlavního průvodce k hodnocení zájezdu – 4.-13.8.2006

Zakarpatská Ukrajina – Vyjádření hlavního průvodce k hodnocení zájezdu – 4.-13.8.2006


Akce roku 2006, Program zájezdu, Zhodnocení V. KadleceFotky

Zdravím všechny účastníky zájezdu, rád bych se Vláďo vyjádřil k tvému hodnocení. Pozorně jsem si přečetl tvé povídání. Je napsáno velmi poutavě, čtivě, je vidět, že máš s tvorbou těchto článků zkušenosti a máš za to můj obdiv. Mám však malé připomínky k některým nejasnostem, se kterými úplně nemohu souhlasit.

Rezervace míst na předních sedadlech byla zajištěna, měl jsem z CK informaci o dvou lidech,.kteří kladli akcent na sezení vepředu v busu. Těm to bylo zajištěno. Samozřejmě selský rozum praví, že také předseda a vedoucí skupiny by měli sedět vepředu, to jsme malinko nevychytali. Tohle byl šestý zájezd, kterým jsem absolvoval z CK a pro upřesnění tenhle byl první, kdy jsem dostal šanci dělat hlavního průvodce a zatím ani jednou jsme nedělali zasedací pořádek, tak jsem s dotazy tohoto typu před odjezdem byl trochu zaskočen, možná stačilo před odjezdem vytisknout na A4 41 jmen a pak je dát na sedadla, škoda že jsme se spolu nespojili, ale kontakt jsi prý na mě před odjezdem dostal. No nevadí, chyba CK je, že jsem neměl uspořádání lidí na ubytování, běžně se to řeší kolujícím papírem v buse, neb jezdí lidé, kteří se neznají, ale vy jste byli sehraní, takže jste byli domluveni a myslím, že ubytování a strava na místní poměry předčila Vaše očekávání.

Co se týče málo informací během průjezdu krajinou, to mě upřímně mrzí, kdybych dostal signál, že mám víc hovořit, určitě bych to napravil. Spíš jsem měl pocit, že vykládám až hodně a nechtěl jsem Vás zahltit velkým přísunem informací, aby byl prostor si vychutnat v klidu atmosféru okolní krajiny. Myslím si, že povídání bylo docela rozsáhlé, a dle mého soudu dostatečné, každý dotaz jsem se snažil hned řešit. A dávku informaci jsem volil dle zkušeností a mých vzorů hlavních průvodců, se kterými jsem měl zkušenost. Příště se tedy budu více ptát na Vaše přání a spokojenost,aby to bylo už úplně bez chybičky.

Výtku, že byla chyba poslat vedlejší průvodkyni na náročnější trasu, která to neznala, však neberu. Bylo to správné rozhodnutí. Já jsem loni dělal dvě delší trasy také sám s menší skupinou v úplně neznámém prostředí a vše proběhlo v úplné v pohodě. Fyzickou zdatnost průvodkyně jsem neodhadl, neboť to byl náš první společný zájezd, její premiéra a tudíž společnou zkušenost jsme první den zájezdu teprve získávali. Ono se předpokládá, že průvodce musí být zdatnější a hravě vše zvládnout, aspoň já to tak cítím, ale každý má svůj den a může se mu např. udělat nevolno, závrať, teplota a hold to nedá. Navíc s větší částí lidí musí jít ten zkušenější kvůli bezpečnosti , a s tou menší skupinou těch odolnějších, u kterých jsem tušil, že to ujdou, jsem dal Janu, aby je doprovodila a trošku si vylepšila fyzičku. Bohužel to dopadlo jinak. Znova už po této akci sama vyslána nebyla.

No, byl to celkově skvělý zájezd, mám z toho dobrý pocit, byli jste skvělá parta. S Vámi to byla má premiéra hlavního, a upřímně mám z toho velmi dobrý pocit. Jsem moc rád, že jsem poznal tak skvělé lidičky z Rybí, Kopřivnice a přilehlých míst. Budu se těšit, že se zase někdy na nějaké společné akci potkáme.

S pozdravem Ing. Pavel Vasilenko, CK Turistika a hory

Tisk Tisk